Ballina Receta Gatimi Peshk në furrë

Peshk në furrë

321
0
SHPËRNDAJE

Peshk në furrë

Përbërësit:

2-4 peshk,
2 domate,
4 thelpinj hudhre,
1 limon,
gjethe dafine,
kripë,
piper.

Hapat

Marrim peshqit qe i kemi pastruar me pare.

I veme ne tepsi ku kemi hedhur pak vaj,i kriposim pak (jo shum kripe), i cajme pak nga te dyja anet e kurrizit dhe fusim nga nje thelb hudhur.

Brenda ne barkun e peshkut vejme nga nje gjethe dafine,feta domateje,limoni dhe pak hudhra.

Nga siper i lyejme pak me vaj, u veme feta domateje ,limoni dhe i hedhim pak piper.

I shtojme dhe nje filxhan uje e mbulojme me leter alumi dhe e pjekim ne furre ne 200 gr,rreth 50-60min.

Para se ta nxjerrim nga furra heqim letren e alumit qe te mari pak ngjyre. Ju bëftë mirë.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments