Ballina Sport Futboll Parashikim: Tottenham – Juventus

Parashikim: Tottenham – Juventus

365
0
SHPËRNDAJE

Në Wembleyn legjendar të mërkurën mbrëma do të zhvillohet një prej betejave më epike të këtij edicioni – është futbolli tradicional atraktiv anglez, tornadoja e cila përplaset me vullkanin e papërballueshëm italian, traditën e pakontestueshme të Catenaccios që Juve përfaqëson. Një duel për gurmanët e futbollit dhe vlera e të cilit shkon përtej imagjinares…

Vendi: Wembley Stadium, Londër
Koha: 7 mars, e mërkurë, 20:45

Lajmet rreth ekipeve

Tottenhami
Serge Aurier është i suspenduar për Tottenhamin pas kartonit të verdhë në ndeshjen e parë, kurse Kieran Trippier pritet që të jetë në krahun e djathtë të mbrojtjes.
Toby Alderweireld mungon edhe një herë pasi vazhdon rikuperimin nga lëndimi në kofshë.
Heung-min Son mund të fillojë në krahun e djathtë, edhe pse Erik Lamela dhe Lucas Moura po luftojnë për një pozicion startues.

Juventusi
Juan Cuadrado, Mario Mandzukic dhe Federico Bernardeschi janë të gjithë në stol për Juventusin.
Gonzalo Higuin do të përballet me një test të vështirë fitnesi për të përcaktuar nëse është gati fizikisht për lojë.
Blaise Matuidi pritet të startojë pasi mungoi në ndeshjen e parë.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments