Home Fun Pamje të pazakonta: Krokodili 5,5-metërsh e përpin një krokodil tjetër të tërë

Pamje të pazakonta: Krokodili 5,5-metërsh e përpin një krokodil tjetër të tërë

148
0
SHARE

Momenti kur një krokodil 5,5-metërsh përpiu një krokodil të sojit të tij është kapur në kamera.

Bashkëpronarja e një anije turistike ishte duke zhvilluar një tur me varkë së bashku me 35 turistë, kur ajo hasi dy krokodilë masivë duke qëndruar pranë njëri tjetrit.

Zonja Julicher tha që ajo kishte parë krokodila të mëdhenj që hanin më të vegjël në të kaluarën, por kjo ishte diçka e pazakontë.

Ajo tha se krokodili i madh nuk u fut në ujë, me gjithë zhurmën e turistëve që po shkaktonin fotografi.

Ajo thotë se ka afro 100 krokodil në lumë dhe është koha më e mirë e vitit për t’i parë ata, teksa dalin në diell.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of