Home Ballina Numërohen 95.88% e votave, kështu renditen partitë

Numërohen 95.88% e votave, kështu renditen partitë

184
0
SHARE

Numërimi po ecën me ritme të shpejtuara dhe në bazë të dhënave të publikuara në faqen e KQZ-së tashmë janë numëruar 95.88% e votave.

Deri tani Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 197.966 vota apo 25,79%.

E dyta është  me 192.300 vota apo 25,05%.

Partia Demokratike e Kosovës është e treta dhe ka marrë 21,15% të votave, transmeton Indeksonline.

Koalicioni AAK-PSD deri më tani ka marrë 11.63% të votave. Lista Serbe ka marrë 6.21%.Koalicioni tjetër Nisma-AKR-PD ka marrë 4.92%./

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of