Lajme, Shqipëri

“Nuk ka ndodhur asnjëherë kjo sjellje kriminale” Paditen të gjithë deputetët e Ramës

Partia Demokratike dhe LSI kanë vendosur këtë të mërkurë që të dërgojnë një kallëzim penal në adresë të të gjithë deputetëve të maxhorancës, të cilët pak ditë më parë në sallën e kuvendit rrëzuan dekretin e Presidentit për “Tatimin mbi të ardhurat”, në shkelje të hapur të ligjit.

Sipas opozitës, pa kaluar ende 12 orë ngarikthimi i ligjit, maxhoranca me forcën e kartonave rrëzoi dekretin e Presidentit, një akt që për minorancën nuk ka ndodhur kurrë në 28 vite pluralizëm në Shqipëri.

“Ka elemente të Shperdorim detyre dhe ndikim të paligjshmëm për të realizuar këtë votim kriminal”- thuhet ne kallezim.

Për më tepër lexoni kallëzimin e plotë:

 .

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads