Ballina Ballina Nga ndërtimet shembet dheu, dëmtohet gypi i ujit në “Mati 1” (Foto)

Nga ndërtimet shembet dheu, dëmtohet gypi i ujit në “Mati 1” (Foto)

272
0
SHPËRNDAJE

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina” sh.a.  njofton konsumatorët e lagjes “Mati1” në Prishtinë se gjatë punimeve  nga kontraktorët e Kompanisë Ndërtimore  “Standard “ në afërsi të rrugës “Ndue Përlleshi”,  dje në orët e pasdites ka rrëshqitë rruga / dheu, me çrast është dëmtuar edhe gypi me diametër 250 mm, që e furnizon me ujë të pijshëm një pjesë të lagjes së lartcekur.

Furnizimi me ujë të pijshëm është ndërprerë.

Ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujit bashkë me ekipe të Komunës së Prishtinës janë në vendin e ngjarjes dhe po shiqohen të gjitha mundësitë teknike për stabilizimin e gjendjes dhe rikthimin e furnizimit me ujë të pijshëm për atë zonë.

KRU “Prishtina” sh.a. kërkon mirëkuptim nga konsumatorët!. 

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments