Ballina Ballina Neville pret më shumë nga Salah sezonin e ardhshëm

Neville pret më shumë nga Salah sezonin e ardhshëm

283
0
SHPËRNDAJE

Ish mbrojtësi i “Djajve të kuq” është duke shikuar për kampanjën 2018-19 dhe çfarë do të bëj Salah gjatë këtij sezoni

Legjenda e Manchester United Gary Neville e ka sfiduar Mohamed Salah duke thënë se a do të ndjek ai të njëjtën formë edhe në kampanjën e ardhshme të Liverpool që do të nis pas 3 muaj.

“Vetëm dua ta kuptojë a është lojtarë legjendarë apo jo”, tha Neville për Sky Sports.

“E kam përcjellur atë në Basel dhe në Chelsea dhe statistikat e tij gjithmonë janë bërë më të mira, por këtë herë ai doli nga askundu. Prej nga vjen? Normalisht ne e shohim rritjen e lojtarëve sezon pas sezonin. Por, a është ai lojtarë i 20 golave në sezon, e cila gjë prapë e bën lojtarë të mirë, apo a do të vazhdojë ai të punojë në të njëjtit nivele si Messi dhe Ronaldo? Këtë mbetet ta shohim”, tha Neville.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments