Receta Gatimi, Shendetesi

Nëse pini ujë me limon në mëngjes, shtoni vetëm këtë përbërës dhe zbuloni 20 arsye pse

Pirja e ujit limon në mëngjes është bërë rutinë për një numër të madh njerëzish. Kjo është padyshim mënyra më e shëndetshme për të filluar ditën tuaj. Por duke shtuar edhe këtë përbërës do të keni edhe 20 arsye të tjera për ta vijuar këtë rutinë

A e dini se duke shtuar vetëm një përbërës në ujin tuaj me limon mund ta bëni akoma më të shëndetshme dhe t’i shtoni fuqinë e saj alkaline? Ne po flasim për pak ananas. Kjo bimë tropikale është e pasur me vitamina, minerale, dhe ushqyes të shumtë që sjellin shumë të mira në shëndetin tuaj.
Kombinimi i ujit limon dhe lëngut të ananasit mund të përshpejtojë procese të shumta në trup. Shtoni vetëm 2 copa ananas dhe 50 ml lëng ananasi në ujin tuaj me limon. Kaq

20 arsye pse duhet të shtoni ananas në ujin me limon:

Parandalon kancerin
Trajton xhinxhivet e dhëmbëve
Ju ndihmon për humbjen e peshës
Ndihmon për reduktimin e dhimbjeve të muskujve
Hidraton organizimin
Përmirëson tretjen
Stimulon mëlçinë të prodhojë enzima
Pastron mëlçinë
Ndihmon për trajtimin e infeksioneve të rrugëve të frymëmarrjes
Ndihmon lëvizjet e rregullta të zorrëve
Rrit metabolizmin dhe përmirëson imunitetin
Ndihmon në funksionimin e sistemit nervor
Pastron gjakun
Ul presionin e gjakut
Ndihmon për të ruajtur nivelet e pH
Ndihmon në shtatzëni, duke stimuluar formimin e indeve të eshtrave të foshnjës
Përfitime të përtëritjes së lëkurës
Lehtëson problemet me urthin
Ndihmon për largimin e acidit urik
Ndihmon për reduktimin e gurëve në veshka

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads