Home Ekonomi Në Termocentralin “Kosova A” Vidhen kabllo të rrymës

Në Termocentralin “Kosova A” Vidhen kabllo të rrymës

170
0
SHARE

Në mbrëmjen e djeshme, persona të dyshuar kanë hyrë në Termocentralin “Kosova A”

Persona të dyshuar gjatë mbrëmjes së djeshme kanë kryer një vjedhje në Termocentralin “Kosova A”.

Sipas njoftimit të policisë, katër persona të dyshuar janë vërejtur duke kryer këtë vejdhje.

Pas intervenimit të policisë janë zënë dhe janë arrestuar dy të dyshuar (te mitur), kurse dy të dyshuar të tjerë të identifikuar nga policia janë në arrati.

Raportohet se janë vjedhur kabllo të rrymës të cilat janë sekuestruar nga policia.

Pas intervistimit të dy personave të dyshuar, në prani të punëtorit të Qendrës për Punë Sociale dhe me vendimin e prokurorit lirohen nga stacioni policor.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of