Ballina, Kosovë, Lajme

MUSTAFA: LDK PO SULMOHET SE NUK ËSHTË BËRË PJESË E PAZAREVE

Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës Besian Mustafa, ka thënë se kjo parti po sulmohet pasi nuk janë bërë pjesë e pazareve.

Tutje, Mustafa tha se koalicioni nuk e ka shumicën për të dialoguar me Serbinë dhe se LDK do dialog që Serbia ta njeh Kosovën, e jo Serbia t’ia caktojë kufijtë Kosovës.

Ekipi negociator i Kosovës, kryesuar nga Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti, kanë arritur në selinë qendrore të zyrës së Bashkimit Europian në Bruksel.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads