ShowBiz

Moderatorja italiane flet shqip

Po mbahet mbrëmjen e sotme finalja e spektaklit të kërcimit “Dance with me”.

Surpriza e mbrëmjes ka qenë ardhja e prezantueses së njohur italiane Paola Perego e cila pak kohë më parë foli me superlativa për Alketa Vejsiun në emisionin “Maurizio Costanzo Show” duke u shprehur se moderatorja shqiptare është shumë e talentuar dhe ka mbetur e surprizuar.

Me të hyrë në studion e “Dance with me”, Paola tregoi se kishte marrë një letër me vete për të përshëndetur në gjuhën shqipe.

 

. Sa mirë që jam këtu. Ju dua shumë. Faleminderit”, tha Paola në shqip.

“Shqiptarët janë një popull shumë bujar. Shqiptarët dhe italianët ne jemi një popull me të njëjtin kulturë, jemi njësoj”, u shpreh prezantuesja gjatë intervistës që i bëri Alketa Vejsiu.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads