Ballina Lajme Mjete të blinduara amerikane dhe mortaja, këmbësoria e ushtrisë shqiptare nis stërvitjen...

Mjete të blinduara amerikane dhe mortaja, këmbësoria e ushtrisë shqiptare nis stërvitjen (FOTO)

308
0
SHPËRNDAJE

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Brigade Bardhyl Kollçaku, ka kryer një inspektim të punës dhe të stërvitjes së deritanishme të grup-batalionit të këmbësorisë së lehtë.

Në fjalën e tij Kollçaku shprehu bindjen se puna, mundi dhe sakrifica e vajzave dhe djemve të grup-batalionit do të shpërblehen duke arritur objektivat e vendosura. Në këtë stërvitje morën pjesë një numër i konsiderueshëm i trupave këmbësore, automjetet e lehta të blinduara të ardhura nga qeveria amerikane si dhe mortajat e reja të blear nga qeveria jonë.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments