Ballina Ballina Ministrat e Brendshëm dhe të Drejtësisë së BE në tetor vijnë në...

Ministrat e Brendshëm dhe të Drejtësisë së BE në tetor vijnë në Tiranë

254
0
SHPËRNDAJE

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ndodhet në vjen, ku ka takuar edhe homologun e tij austriak.

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ndodhet në vjen, ku ka takuar edhe homologun e tij austriak.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Xhafaj po ashtu bën me dije se është pritur edhe nga kreu i Parlamentit Austriak.

Ministri Xhafaj ka dhënë një lajm të rëndësishme, ku ka bërë me dije se ministrat e Brendshëm të dhe Drejtësisë, të BE dhe Ballkanit Perëndimor do të jetë në Tiranë në muajin tetor.

Tirana mikpritëse e takimit të Ministrave të Brendshëm e të Drejtësisë të BE&Ballkanit Perëndimor, gjatë Presidencës austriake të BE-së, në Tetor 2018. Austria, ndër mbështetësit më aktiv për integrimin tonë evropian. Faleminderit miqve austriake!”, -shkruan Xhafaj.

Në takimet që ka pasur, Xhafaj shprehet se kanë qenë frytdhënëse si dhe të konkretizuara me projekte.

“Sapo përmbyllëm vizitën zyrtare në Vjenë. Takime shumë miqësore me Kryetarin e Parlamentit Austriak z.Wolfang Sobotka dhe homologun tim, Ministrin e Brendshëm z.Herbert Kickl. Bashkëbisedim shumë konstruktiv e i frytshëm me kolegun austriak. Projekte të përbashkëta në zhvillim.”, -shprehet ai.

 

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments