Ballina Lajme Milaim Zeka; Sali Berisha burgosi edhe Thaçin e Veselin

Milaim Zeka; Sali Berisha burgosi edhe Thaçin e Veselin

276
0
SHPËRNDAJE

Edhe deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka është përfshirë në debatin ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha.

Zeka ka thënë se Thaçi i ka treguar të gjitha të vërteta për Sali Berishën, por sipas tij ai ka ‘harruar’ të tregojë se edhe vet ka qenë i arrestuar në Tiranë, si dhe Kadri Veseli.

Krejt ato që i tha Presidenti Thaçi për Sali Berishën janë të vërteta. Mirëpo çuditërisht “harron” me përmend që edhe ai vet ka qenë i arrestuar ne Tiranë. Edhe Kadri Veseli. Po pse asnjë fjalë për relacionet e Berishës me Bukoshin? Pse asnjë fjalë edhe për disa të kampit socialist të asaj kohe që ose e kanë penguar luftën e Kosovës, ose e kanë ndihmuar në shkëmbim të parave”, ka thënë Zeka.

Zeka beson se Sali Berisha do t’i kundërpërgjigjet Thaçit, duke thënë se ky i fundit ka hapur kapitull të rëndësishëm për luftën e Kosovës.

“Një diçka jam shumë i bindur, Sali Berisha nuk do t’i kalojë në heshtje këto akuza. Çfarë raketash do të lëshojë kundër Thaçit, të presim. Presidenti ka hapur një kapitull të rëndësishmesh të kohës së luftës…”, tha Zeka.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments