Muzike, ShowBiz

Mamaja e Ledri Vulës tregon ‘hallin’ që i ka gjetur: Mblesëritë më kanë zënë derën, kërkojnë…

Xheraldina Vula ishte personazhi që solli mjaft energji sot në emisionin “Chaud Patate” në NRG Radio. Xheri foli për rolin e saj në RTV21 në Kosovë, ekperiencën e re në “MasterChef Junior”, familjen dhe për Ledrin në veçanti.

Një nga kuriozitetet e moderatorëve ishtë nëse Xheraldina kishte marrë kërkesa për shkuesi (mblesëri) për Ledrin. Dhe përgjigjja e saj ishte me shumë humor, por duke thënë të vërtetën.

“Mu kujtua dhe fytyra… (Qesh) Po natyrisht që ka, se edhe nënat, dhe unë do të doja që Ledri të ketë një vajzë të mirë. Po ka pas raste të tilla, nuk kanë ardh direkt, por normal unë e kam mbyll gojën se s’ke çka me thën, sepse nuk varet absolutisht dhe nga unë as prej saj, se ndoshta ajo e ka dëshirën e saj, por vajza nuk e ka. Mendoj se kanë qenë më shumë dëshira të së ëmës se e bija nëse do të donte do ta gjente një mënyrat e veta. Më vinte rëndë”,- tha Xheraldina.

Ndërsa Xheri shoi kuriozitetin e të gjithëve dhe për emrin e Ledrit, duke treguar se si e zbuloi dhe vendosi pikërisht atë emër.

“Babi im është hulumtues shumë i madh dhe tani po boton librin për Hasan Prishtinën që do të jetë dhe pjesë e Panairit të Librit këtu në Tiranë. Ai atëherë kishte gjet një libër shumë të vjetër me emra ilir dhe prej atij libri unë zgjodha emrin Ledri dhe Lurni ja vendosa djalit të vëllait. Ledri ka lind me emër në të vërtetë”,- tha Xheraldina

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads