LATEST ARTICLES

Një divorc me hije skandali, kështu e quajti në një shkrim të saj tri javë më parë “Panorama Plus”, ndarjen e njërit prej çifteve më të pëlqyer të botës së showbizit shqiptar, Nora Istrefit me Robert Berishën.
Të gjithë dëshirojmë që parfumi të na zgjasë shumë. Ndonjëherë nuk kemi ç’të fusim më para në çantë dhe zgjedhim që “të sakrifikojmë” parfumin duke mos e marrë me vete. Por...
Një dizajner ka krijuar një unazë të diamantë me ngjyrë të verdhë, duke përdorur materiale të metalta. Bobby White është një dizajner i bizhyterive me bazë në Londër, i cili ka krijuar një numër...
Rihanna është paraqitur tepër “cool” derisa ka prezantuar linjën e saj “Savege x Fenty” në javën e modës në New York derisa vet është paraqitur me një minifustan me hije retro Tashmë dijet,...
Që nga dita që Robert Berisha njoftoi me anë të një postimi në rrjetet sociale se martesa e tij me Nora Istrefin kishte marrë fund, ata të dy kanë qenë kryefjala e mediave rozë.
Sipas një studimi të fundit të bërë në Britaninë e Madhe, më shumë se një milionë njerëz janë të emëruar në bazë të një personazhi nga filmat e Disney. Në vitin 2019, emri më...
“Nuk kishte limite për asgjë. Më lehtë gjeje drogë se sa një pije”, ky është komenti i një prej pasagjerëve të një kroçere në një udhëtim të çmendur përgjatë Mesdheut me kroçerë.
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë sot medalje presidenciale familjes së rapsodit të njohur, Dervish Shaqa. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka ngritur lartë figurën e Dervish Shaqës,...
Këngëtarja shqiptare me famë në rrafshin ndërkombëtar, Dua Lipa, sot (e martë) ka lansuar linjën e saj të veshjeve me brendin e famshëm botëror, “Pepe Jeans”.  Ajo para disa muajve kishte nënshkruar marrëveshje me...
Një “milici majmësh” e armatosur është krijuar në një fshat japonez për të ndaluar primatët që të pushtojnë tokat bujqësore. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor të Kaidës, janë regjistruar dhe iu...