Ballina Uncategorized Lukaku akuzon disa bashkëlojtarë: Fshiheshin në fushë

Lukaku akuzon disa bashkëlojtarë: Fshiheshin në fushë

298
0
SHPËRNDAJE

Romelu Lukaku i ka akuzuar disa nga bashkëlojtarët për humbjen që e pësoi Manchester United ndaj Sevillës.

Djajtë e Kuq u eliminuan me rezultat 2-1 nga Liga e Kampionëve.

“Disa gjëra nuk shkuan mirë me disa lojtarë, ndërsa disa lojtarë fshehshin në fushë”.

“Zhgënjimi është shumë i madh, pasi e nisëm shumë mirë lojën, pastaj ua lamë kontrollin e lojës”.

“Kishim disa gjysmë raste, por nuk shënuam dhe pastaj ata shënuan golin e parë”.

“Që nga ai moment u përpoqëm ta ndiqnim ndeshjen, por ata shënuan të dytin dhe ishte goditje e madhe. Në fund ne vazhduam të sulmonim, por nuk ishte e mjaftueshme”.

“Duhet të kishim bërë më mirë për shkak të cilësisë që kemi në ekip, duhet të kishim kaluar tutje. Nuk e merituam sepse nuk ishim të mirë”, ka thënë Lukaku.

United sezonin e shkuar e kishte fituar Ligën e Evropës, por në Ligën e Kampionëve, skuadrat mbesin më të forta.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments