Ballina Sport Futboll Liverpooli ofron 90 milionë euro për portierin e gjigantit spanjoll

Liverpooli ofron 90 milionë euro për portierin e gjigantit spanjoll

227
0
SHPËRNDAJE

Liverpooli i ka rritur përpjekjet për ta transferuar portierin e Atletico Madridit, Jan Oblak.

Skuadra e Jurgen Klopp i ka ofruar plot 90 milionë euro për transferimin e portierit slloven në “Anfield”, sipas Don Balon, përcjell Gazeta Express.

“Të kuqtë” pritet ta sjellë në skuadër një zëvendësues të Loris Karius gjatë fatit kalimtar veror, pas paraqitjes së tmerrshme të Kariusit në finale të Ligës së Kampionëve.

Oblak është objektiv afatgjatë i Liverpoolit dhe ka klauzolë në vlerë prej 100 milionë euro në kontratën e tij me Atleticon.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments