Ballina Sport Futboll Liverpooli ia sheh hairin triumfit të Manchester Cityt në Premierligë

Liverpooli ia sheh hairin triumfit të Manchester Cityt në Premierligë

287
0
SHPËRNDAJE

Manchester City e fitoi titullin në Premierligë për sezonin 2017-18 fundjavën që lamë pas, dhe nga triumfi i klubit të Sheikëve përfitoi edhe Liverpooli.

Liverpooli i fut në xhep 1 milion funte nga triumfi i Cityt në ligë falë një klauzole në transferimin e Raheem Sterling, shkruan Liverpool Echo, përcjell Gazeta Express.

Sterling u transferua nga Liverpooli në City më 2015 pas një marrëveshjeje në vlerë 50 milionë euro plus bonuse.

Një nga bonuset përcaktonte se City detyrohet t’ia paguajë “Të kuqve” 1 milion funte nëse Sterling është pjesë e skuadrës që e fiton ligën.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments