Ballina Ballina Liverpool arrin marrëveshje me Fekir

Liverpool arrin marrëveshje me Fekir

284
0
SHPËRNDAJE

Liverpool pritet që ta transferoi yllin e Lyonit, Nabil Fekir për shifra rekord, 70 milionë euro

Liverpool është pajtuar me shumën e prej 70 milionë eurosh për të paguar për asin e Lyonit, Nabil Fekir.

Lajmin e ka dhënë RMC Sport të cilët kanë shkruar se Fekir ka vendosur që ta lë Lyonin në fund të këtij sezoni derisa asi më parë është lidhur me një kalim edhe të Arsenali, Barcelona dhe Manchester United.

Megjithatë, duket se Liverpool e ka fituar garën për të nënshkruar një kontratë 5 vjeçare me Fekirin, një kontratë që është arritur edhe me insistimin e ish trajnerit të Lyon Gerard Houllier.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments