Ballina Ekskluzive Leonora Jakupi përfaqëson Kosovën në “Turkvision 2018”?

Leonora Jakupi përfaqëson Kosovën në “Turkvision 2018”?

439
0
SHPËRNDAJE

Kosova edhe këtë vit pritet të marrë pjesë në festivalin e muzikës “Turkvision” i cili organizohet nga televizioni publik turk TRT

Sipas disa raportimeve, Kosovën këtë vit pritet ta përfaqësoj këngëtarja e njohur Leonora Jakupi.

Lajmi se Leonora do të këndoj në këtë festival ende nuk është konfirmuar, ndërsa në faqen e Ëikipedia të këtij festivali dhe në rrjetet sociale emri i këngëtares është i shënuar si përfaqesuese e Kosovës për këtë vit.

Festivali “Turkvision” është krijuar nga televizioni publik turk TRT, që kur ky shtet u largua nga festivali evropan i këngës “Eurovision”.

Kujtojmë që Kosovën në këtë festival e ka përfaqësuar edhe këngëtari Besart Halimi./Magazina/

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments