Lajme

Ky është postimi i fundit në Facebook i ushtarit të UÇK-së, Avni Hyseni, që vdiq nga sëmundja e rëndë

Ish-ushtari i UÇK-së, Avni Hyseni, ka prekur gjithë Kosovën me rastin e tij.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe pikërisht më 31 dhjetor u mësua se ai nuk i mbijetoi asaj dhe vdiq.

Avni Hyseni ka qenë luftëtari i luftës në Kosovë dhe asaj në Preshevë. Ai po ashtu ka qenë edhe truprojë e kryeministrit Ramush Haradinaj në kohën para se ai të ftohej në Hagë.

Hyseni ka pasur edhe profil në Facebook në të cilin ka qenë shumë aktiv.

Postimi i tij i fundit në këtë rrjet social është bërë më 4 dhjetor.

“Shenajt e hipokritit janë:
Kur flet, gënjen,
Kur premton, nuk e mbanë premtimin,
Kur i besohet, tradhton.
Muhammedi a.s.”,

 

 kishte shkruar Hyseni me një fotografi të komisionerit Johannes Hahn.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads