Ballina Receta Gatimi Ëmbëlsira Kuba me biskota

Kuba me biskota

419
0
SHPËRNDAJE

Perbersit:
5 gota qumësht
1 gotë miell
1 gotë sheqer
1 gotë çokollatë
1 Krem
1 vanilje
1 kuti biskota me kakao.

Pergatitja:
Qumështin, miellin, sheqerin vendosni në një tenxhere dhe përzieni.

Pasi filloni të trashët kremi ia shtoni çokollatën dhe vaniljën, e përzieni e gjithë glazurën në zjarr mesatar.

Kremin e vendosim në një enë, ia shtojmë qumështin dhe e përziejmë me mikser rreth 4-5 minuta, pastaj e përzieni me glazurën.

Biskotat i vendosni në blendar për grimcim, nëpër tasa vendosni pak krem dhe pak biskotat, deri të përfundim të gjithë glazurës e përsëritni këtë mënyrë të renditjës.

 

Ju bëftë mirë!

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments