Home Basketboll Kosova U-18, kampione e Divizonit C të Kampionatit Evropian

Kosova U-18, kampione e Divizonit C të Kampionatit Evropian

216
0
SHARE

Kosova U-18 është shpallur kampione e Divizionit C të Kampionatit Evropian të basketbollit, raporton “Zeri.info”.

Basketbollistët kosovarë, të përkrahur edhe nga tifozët në sallën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ishin dominues në finalen ndaj Qipros dhe arritën ta fitonin sfidën me rezultatin 73:64.

Falë kësaj fitoreje, Kosova U-18 tashmë do të ngjitet në Divizionin B të kësaj gare. /ZËRI/

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of