Fun

Kjo video po thyen rrjetin, shihni cilat fjalë i shqipton ky zog

Kjo video po thyen rrjetin, shihni cilat fjalë i shqipton ky zog

Një përshëndetje e përzemërt e një zogu në kështjellën Knaresborough në Yorkshirin Verior është kapur dhe filmuar nga dy vizitorë.

Lisa dhe Mark Brooks dëgjuan zërin që brohoriste brenda terrenit të kështjellës dhe filluan të filmonin, shkruan gazeta britanike The Guardian.

“E kam gjetur momentin absolutisht qesharak. Duhet të jetë lokal, ka një theks të duhur Yorkshire. Ne ishim atje për 15 minuta dhe ai zogu shqiptoi fjalët i ‘dashur’ dhe ‘dashuri”, thotë Lisa Brooks

Zogjtë janë nga familja e zogjve, të cilët njihen me aftësinë për të imituar zërat e njeriut.

Për më shumë shihni videon e plotë:

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads