Ballina Jetë Kjo është mosha kur vajzat dhe gratë provojnë orgazmat më të fuqishme...

Kjo është mosha kur vajzat dhe gratë provojnë orgazmat më të fuqishme të jetës së tyre

517
0
SHPËRNDAJE

Kur bëhet fjalë për seksin, njerëzit mendojnë se të jesh në të njëzetat është bonus.

Mirëpo ky nuk është rasti për gratë, veçanarisht nëse bëhet fjalë për orgazmën, shkruan revista britanike “The Sun”. Sipas një studimi nga “Natyral Cycles”, ku tregohen sekretet e femrave në dhomën e gjumit, sa më e madhe në moshë të jesh, aq më shumë të fuqishme do të jenë orgazmat që do të përjetohen, transmeton living.al.

Konkretisht, seksi perfekt përjetohet nga gratë mbi moshën 36 vjeç. Gratë mbi moshën 30 vjeç në studim, shfaqeshin plot vetëbesim dhe të lumtura për format e tyre trupore dhe shpeheshin se tashmë e shijojnë seksin më shumë. Ndaj duket se të përqafosh të 30-tat, nuk qenka edhe aq keq, si dhe mos harro: orgazma është një eksperiencë eksituese, një ndjenjë pushtuese që duhet provuar.

Kënaqësia seksuale është një pjesë e rëndësishme e mirëqënies emocionale dhe fizike, e cila ndikon në përmirësimin e gjumit, uljen e stresit, forcimin e sistemit imunitar etj. Gjatë një orgazme zemra rreh më shumë, frymëmarrja dhe qarkullimi i gjakut rriten, ndërsa tensoni seksual çlirohet nëpërmjet kontaktimit të muskujve gjenitalë.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments