Ballina, Kosovë, Lajme

Kjo është data e saktë e Ramazanit këtë vit

Kur fillon muaji i madhërueshëm i Ramazanit është pyetje e përvitshme e besimtarëve myslimanë.

Sivjet Muaji i Ramazanit sipas kalendarit pritet të fillojë me 15 Maj diten e Martë dhe të përfundojë në 15 Qershor

Pra data 15 Qershor do të jetë dita e parë e festës së Fiter Bajramit.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads