Ballina, Botë, Lajme

Kjo bukuroshe shqiptare zgjidhet ambasadore e Maqedonisë në SHBA

Marigona Marku është zgjedhur ambasadorja e re e Maqedonisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Marigona vjen nga Dibra e Madhe dhe në të kaluarën ka punuar në Ministrinë e Jashtme të Maqedonisë, transmeton Indeksonline.

Kujtojmë se në vitin 2011, me rastin e përvjetorit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Marigona Marku, që në atë kohë punonte në Drejtorinë për të Drejtën Ndërkombëtare, mori çmimin tradicional për diplomatin më të mirë të vitit, i cili ndahet çdo vit nga Ministria e Punëve të Jashtme.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads