Home Botë Kim Jong Un në vizitë në Kinë

Kim Jong Un në vizitë në Kinë

61
0
SHARE

Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong Un, ka shkuar në Pekin për një vizitë të paparalajmëruar, me ftesë të presidentit kinez, Xi Jiping.

Kim do të qëndrojë në Kinë deri më 10 janar me gruan e tij, Ri Sol-ju, raporton BBC.

Vizita vjen pasi që priten të takohen presidenti amerikan, Donald Trump dhe Kim.

Këta dy u takuan për herë të parë në qershor të vitit të kaluar.

 

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of