Ballina Uncategorized Je me fat nëse ke një mikeshë që i përket kësaj shenje...

Je me fat nëse ke një mikeshë që i përket kësaj shenje të horoskopit

342
0
SHPËRNDAJE

“Kush ka një mik, ka një thesar’’.

E keni dëgjuar dhe lexuar me qindra herë këtë shprehje, por në qoftë se mikesha juaj më e ngushtë i përket shenjës së Luanit, bëni mirë të dini disa gjëra paraprakisht pasi nuk i dihet ç’mund të ndodhë.

Një mikeshë luan është e paparashikueshme, por ne kemi gjetur 2 karakteristika që zbërthejnë natyrën e luaneshave:

1.Ia arrin gjithmonë asaj që do:

E keni parasysh atë djalin e gjimnazit që ju pëlqente aq shumë, por nuk guxuat kurrë ta ftonit për një kafe ose çaj? Epo, bëni mirë ta keni harruar pasi me siguri është i martuar me shoqen tuaj luan. Personat që i përkasin kësaj shenje janë shumë kërkues dhe arrijnë gjithmonë të realizojnë atë që duan. Vullneti dhe vendosmëria janë pika e tyre më e fortë, një luan nuk tërhiqet kurrë me herën e parë edhe nëse kjo e fundit nuk shkon ashtu siç duhet.

2. Është ”e çmendur” dhe e drejtpërdrejtë:

Është e vështirë të gjesh një moment paqeje me të pasi natyra shumë kërkuese, më shumë seç duhet do të thonim, të jep përshtypjen se jeton në një dimension tjetër kur ekziston vetëm e vërteta. Një shoqeje luan nuk i pëlqen kurrë të luajë me letra të fshehura. Nëse ka diçka që nuk shkon, ua thotë menjëherë dhe jo pas shpine. I pëlqen që në fillim të vendosë disa rregulla në shoqëri, një prej të cilave është parimi i sinqeritetit dhe reciprocitetit. Di të jetë një mike besnike që di të falë në mënyrë të pakufizuar mbështetje dhe dashuri të sinqertë.

Lexo më shumë në;

HOROSKOPI DITOR 10GUSHT 2018

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments