Ballina Ballina Ja cilët gjeneral u graduan nga presidenti sot

Ja cilët gjeneral u graduan nga presidenti sot

313
0
SHPËRNDAJE

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka graduar sot oficerët e FSK-së. Kështu gjeneral brigade Bashkim Jashari gradohet në gjeneralmajor, gjeneral brigade Zymer Halimi gradohet në gjeneralmajor.

Ndërsa gjeneral brigade Enver Cikaqi u emërua komandant i Forcave Tokësore dhe zëvendëskomandant i FSK-së, kolonel Naim Haziri gradohet në gjeneral brigade, kolonel Xhevahir Geci gradohet gjeneral brigade, kolonel Fadil Hadërgjonaj gradohet gjeneral brigade, kolonel Irfete Spahiu gradohet gjeneral brigade dhe Skënder Zhitia gradohet në gjeneral brigade

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments