Futboll, Sport

Ja çfarë premtimi bën banka e Rusisë nëse nikoqirët kalojnë në gjysmëfinale (Foto)

Përfaqësuesja nikoqire e Kupës së Botës, Rusia, sonte (7 korrik) me fillim në ora 20:00 e zhvillon ndeshjen mjaft të vështirë në kuadër të çerekfinales kundër Kroacisë, në stadiumin “Fisht” në Sochi.

Banka Qendrore e Rusisë, ka premtuar të emetojë një monedhë gjysmë ruble, në rast se kombëtarja e Rusisë do ta mundë Kroacinë dhe të avancojë në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Ky njoftim u bë nga vet Banka Qendrore e Rusisë, përmes llogarisë së tyre zyrtare në “Twitter”. /Insporti.com

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads