Astrologji, Jetë

Ja Çfarë E Bën Çdo Shenjë Të Horoskopit Të Lumtur!

Shumë shkencëtarë dhe ekspertë kanë kushtuar jetën e tyre duke iu përgjigjur një pyetjeje të vetme – cila është kuptimi i jetës? Sidoqoftë, përgjigjja akoma nuk është gjetur. Edhe nëse dikush e zbulon atë, a mund të jemi të sigurt se e njëjta përgjigje funksionon për të gjithë? Shumë ekspertë pranojnë se lumturia mund të jetë përgjigja e pakapshme për kuptimin e jetës dhe mund të na duhet të pajtohemi, duke pasur parasysh se lumturia thjesht e bën jetën tonë më të mirë.

Arritja e një gjendjeje të përhershme të lumtur, megjithatë, nuk është e njëjtë për të gjithë njerëzit. Lumturia dhe kënaqësia mund të jenë në ADN-në tonë, por ato janë gjithashtu të pranishme në trupin tonë yjor. Ky informacion është koduar në secilin prej nesh, por ne duhet të mësojmë se si ta zhbllokojmë. Ja se çfarë i bën të gjithë shenjat zodiakut të lumtur:

Dashi – Eksitimi

Vibrimet e dashit mundësohen nga eksitim, kështu që sfidat e vogla (ose të mëdha) janë gjëja që i bën ata të lumtur. Dashi është një fëmijë i zjarrtë, dhe si babai i tyre Marsi, ata janë pushtues. Sidoqoftë, ata janë më të lumtur kur pushtojnë frikën e tyre. Nëse jeni të lindur në shenjën e dashit, gjeni një mënyrë për të pushtuar frikën tuaj dhe shkruani një listë të sfidave që do t’ju bëjnë të lumtur.

Demi – Stabiliteti

Demi e do stabilitetin dhe kjo është ajo që i bën ata të lumtur. Ata e përbuzin ndryshimin edhe nëse kanë nevojë për të ata sërish qëndrojnë me këmbë në tokë. Sapo të gjejnë një partner,ata i përkushtohen dhe janë me të vërtetë të lumtur dhe të qëndrueshëm. Besimi është shumë i rëndësishëm për një Dem –  mund të jenë të fortë, por janë të prekshëm nga kërcënimet. Ajo që duhet është dashuria dhe stabiliteti, dhe me të vërtetë do të jenë të lumtur.

Binjakët – Liria

Binjakët kanë vetëm një dëshirë në jetën e tyre – lirinë. Ata e kanë ëndërruar atë gjithmonë dhe përpiqen të bëhen të pavarur nga gjithçka sa më shpejt që të jetë e mundur. Liria është ajo që i bën ata të lumtur. Binjakët janë të vështirë për t’u zbutur – e vetmja gjë që mund ta bëjë është frika dhe mendimet e errëta. Nëse ata gjejnë një mënyrë për të menaxhuar mendimet e tyre të errëta, binjakët mund të bëhet partner perfekt për ata që i besojnë.

Gaforrja – Vazhdimësia

Ah, gaforrja emocionale. Të qenit gaforre nuk është e lehtë – ata janë emocionalë dhe kanë nevojë për siguri emocionale për të qenë të lumtur. Gaforrja e do vazhdimësinë, pa marrë parasysh nëse ka të bëj më punën e tyre, apo marrdhënien. Sapo të mendojnë se ka një të ardhme në të, ata do të investojnë dhe jetën e tyre. Nëse doni që një gaforre të jetë i lumtur, ju duhet t’u lejoni atyre mundësinë për rritje. Nëse jeni një gaforre, duhet të bëni zgjedhje të sigurta për të qënë të lumtur. Ju keni fatin në anën tuaj, që është në rritje, kështu që qëndroni të fokusuar në qëllimet tuaja.

Luani – Vetëbesim

Kur Luanët ndjehen të sigurt, ata rrezatojnë lumturi dhe mund të marrin në krahë këdo që i rrethon. Luanët janë fëmijë të Dritës dhe Diellit dhe janë pothuajse të pamposhtur kur përqafojnë pjesët e dobëta të shpirtit të tyre. Megjithatë, ata duhet të bëjnë paqe me faktin se kurrë nuk do të jenë të përsosur. Ata janë unikë, dhe ky është një emocion çlirues për ta. Të mirat dhe të këqijat e këtyre njerëzve i shtohen profilit të tyre unik, kështu që përqafoni atë që jeni dhe me të vërtetë do të jeni të lumtur.

Virgjëresha – Admirim

Virgjëreshat janë alkimistët e Zodiakut. Ata janë të vendosur për ta bërë botën një vend më të mirë, dhe duke njohur përpjekjet e tyre me një “Faleminderit” të thjeshtë është ajo që i bën ata të lumtur. Virgjëreshat mund të jetë kritik ndaj botës, por ato janë më kritike për veten e tyre. Ata besojnë se ka hapësirë ​​nga vetë-zhvillimi në të gjitha kohët, dhe kurrë nuk pushojnë pasi ata besojnë se ka gjithmonë diçka që duhet të bëjnë. Ata do të pushojnë kur të marrin një “Faleminderit”, e cila do t’i bëjë ata të lumtur. Admirimi dhe mbështetja etike është gjëja që i shtyn këta njerëz përpara.

Peshorja – Bukuria

Peshoret janë fëmijë të Afërditës dhe kanë nevojë për bukuri për të qënë të lumtur. Ata jetojnë për bukurinë dhe dashurinë, dhe gjithçka që ata duan është një harmoni në jetën e tyre. Ata kanë nevojë për hapësirën e tyre për vetë-shprehje dhe duhet të jenë të qetë dhe larg nga drama e përditshme e jetës.

Akrepi – Pushtet

Akrepi është një mbijetues i vërtetë që mund të mbijetojë kudo ku ta hidhni. Ata janë në kërkim për pushtet gjatë gjithë jetës së tyre, dhe forca e tyre vjen nga paratë, përvoja seksuale ose diçka tjetër. Fuqia e tyre e vërtetë vjen nga brenda, dhe ata përfundimisht mësojnë se duhet të varen nga vetja për të qenë të fuqishëm. Sapo të arrijnë këtë fazë të jetës së tyre, ata bëhen të lumtur.

Shigjetari – Shpresa

Një Shigjetar synon më shumë se të gjithë të tjerët dhe udhëhiqet nga shpresa. Ata janë optimistë dhe kanë nevojë t’i edukojnë njerëzit afër tyre për t’u ndier me të vërtetë të lumtur. Ata kanë një natyrë të mençur që i ndihmon ata të arrijnë ëndrrat e tyre dhe kanë nevojë për shpresë që të qëndrojnë të lumtur.

Bricjapi – Vetë-respekt

Bricjapët kanë një të mrurojë të trashë që i mbron ata nga lëndimi. Ata dyshojnë për veten dhe jetën e tyre, dhe gjithmonë përpiqen të bëhen më të mirë në çdo gjë. Ata janë perfeksioniste të cilët rrallë kuptojnë se sa të përsosur janë. Për të qëndruar të lumtur, Bricjapi ka nevojë për respekt nga njerëzit që i rrethojnë. Ata gjithashtu duhet të zhvilloni vetë-respekt në mënyrë që të qëndrojnë të lumtur dhe të aftë për të bërë ndonjë gjë.

Ujori – Unike

Unikiteti është ajo që çon në lumturi një ujor. Ata dëshirojnë të jenë ndryshe nga të tjerët, janë të lumtur vetëm kur ia dalin. Vetëm përqafoni unicitetin tuaj nëse jeni Ujor dhe do të ndiheni të lumtur.

Peshqit – Ndjenja të ngrohta

Peshqit janë një shenjë ujore zodiakut që marrin stimuj nga një oqean ndjenjash. Megjithatë, ata shpesh nuk janë në gjendje të njohin burimin e stimujve, dhe për këtë mund të humbasin. Kur heqin dorë, ata udhëtojnë nga trupi i tyre në botë të tjera, që në të vërtetë është një mekanizëm mbrojtës. Peshqit kanë nevojë për njerëz rreth tyre që i bëjnë ata të ndihen të sigurt – sapo të ndiejnë emocione të ngrohta rreth tyre, ato mund të drejtohen në një jetë të lumtur.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads