Ballina Ballina Irinej: Nuk mund ta imagjinoj Serbinë pa Kosovën

Irinej: Nuk mund ta imagjinoj Serbinë pa Kosovën

255
0
SHPËRNDAJE

 

Pozicioni i Kishës në çështjen e Kosovës është i qartë, e qartë si një ditë, si dielli, sepse siç tha ai “Kisha Serbe e  filloi historinë e saj në atë zonë, ku Patriarkana e Pejës është vendbanimi i patriarkëve serbë dhe Kishës serbe”

Kështu ka deklaruar patriarku serb Irinej në një intervistë për Tv Hram.

“Nuk mund ta imagjinoj Serbinë pa Kosovën dhe Serbinë paDeçanin, pa Patriarkanën e Pejës, Graçanicën dhe vende të tjera të shenjta”, ka shtuar ai, transmeton Klan Kosova.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments