Ballina, Kosovë, Lajme

“HUMVEE” i FSK-së prezantohet në qendër të Prishtinës

Në ditën kur Kuvendi i Republikës së Kosovës votoi ligjet për ushtrinë e Kosovës, qytetarët e Kosovës kanë gjetur mënyra interesante për ta festuar këtë ditë.

Një afarist në Prishtinë, ka dizajnuar dhe ka vendosur në rrugën “Agim Ramadani”, tipin e automjetit “Humvee”, që së fundi kanë ardhur në Kosovë ku do të jenë në shërbim të ushtrisë së Kosovës.

24 automjetet ushtarake amerikane ka arritur në Kosovë për FSK-në.

 

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads