Receta Gatimi, Shendetesi

Humbni peshë shpejt dhe pa mundim me këtë pije që redukton apetitin!

Nëse dëshironi të filloni me regjim të shëndetshëm të ushqimit dhe ta përshpejtoni procesin e dobësimit, ju sugjerojmë ta provoni këtë recetë që jua redukton apetitin

PËRBËRËSIT:

3 lugë gjelle miell hikërrori
1 l ujë
1 lugë mjaltë

PËRBËRËSIT:

Përziejeni miellin në një gotë me ujë të ftohtë. Pjesën tjetër të ujit vendoseni të vlojë dhe ngadalë shtojani miellin e përzier të hikërrorit. Përziejeni mirë duke e zier në temperaturë të ulët, 5-7 minuta
Kur të ftohet shtojani një lugë mjaltë

Ruajeni në frigorifer dhe pijeni nga një gotë para ngrënies

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads