Home Astrologji Horoskopi për sot, e hënë 15 prill 2019 nga PAOLO FOX

Horoskopi për sot, e hënë 15 prill 2019 nga PAOLO FOX

338
0
SHARE

DASHI:

Pashkët e Shenjta po afrohen dhe për ju do të jetë plot lajme të mëdha. Mërkuri do të kalojë në shenjën tuaj të mërkurën, ndërkohë që një Venus i shkëlqyer nga e shtuna do t’ju japë një dorë të madhe. Do të jetë një horoskop i inovacionit dhe një shërim i madh për ju. Për pak ditë nuk do të zgjidhet çdo problem, por shumë do të varet nga aftësia juaj për të ditur se si ta vendosni veten në linjë.

DEMI:

Këto ditë do të karakterizohen nga një lodhje e fortë e akumuluar. Ju jeni gjithashtu shumë të paduruar dhe ky fillim i javës nuk do të jetë i shkëlqyeshëm. Pavarësisht nga një Hënë e favorshme, nuk do të keni mungesë stresi dhe do të jeni plot me gjëra për të bërë dhe për këtë arsye duhet të shmangni të bëni shumë gjëra për shkak se mund të stresoni vetveten shumë. Në pritje të Pashkëve, përpiquni t’i jepni vetes një relaksim të vogël. Kalimi i Uranit në shenjën tuaj do ta bëjë Pashkën të ndryshme nga viti i kaluar.

BINJAKET:

Shumë prej jush vijnë nga ditët me ethe. Java e parë e prillit solli shumë shqetësime, por tani do të ketë një kthesë të vogël. Prej të mërkurës do të filloni të shohim një revolucion të vogël. Nuk do të ketë ndryshime të mëdha për ata që bëjnë punë të varur, por për të vetëpunësuarit, mund të ketë shpresa të mira. Dashuria është përmirësuar ndjeshëm.

GAFORRJA:

Do të jetë një e hënë e dobët, por që nesër do të fillojë një fazë shërimi. Nëse ka ndonjë problem në punë që keni vendosur të shtyni, tani ju do të duhet të përballeni me gjoks me të. Ata që duhet të bëjnë një zgjedhje të rëndësishme pune do të duhet të marrin një vendim deri në maj. Yje të mirë për Pashkë.

LUANI:

Kjo e hënë ju fton të shikoni përpara me optimizëm. Flasim për një të ardhme shumë të afërt, pasi që nga e mërkura e ardhshme disa ditë kyçe do të fillojnë të ringjallin ambiciet tuaja. Ju keni disa plane ambicioze për të ndjekur në këtë gjysmën e dytë të prillit. Por ata që nuk kanë iniciativa të mëdha në progres do të kenë mundësinë për të marrë ndonjë sukses personal.

VIRGJERESHA:

Hëna në shenjën tuaj fillon një javë të rëndësishme, në shenjë të qetësisë. Tani, megjithatë, ju duhet të përballeni me një gjendje lodhjeje, për shkak të keqkuptimeve të fundit që ju kanë vënë poshtë. Ju keni vuajtur edhe nga disa siklete fizike, por gjatë fundjavës jeni shëruar edhe nga gjërat e zemrës.

PESHORJA:

Fillon një javë shumë e diskutueshme. Edhe nëse sot dita nuk do të shkojë keq, ka ende tensione të rëndësishme për të kapërcyer që ju ndalojnë të jetoni në relaksim të plotë. Ju duhet një pauzë e vërtetë për reflektim që është gjithashtu e nevojshme për të vlerësuar dhe testuar një ndjenjë. Tensionet që kanë qenë aty kohët e fundit mund të kthehen. Ju vetëm shkoni tek njerëzit që i shpërblejnë emocionet tuaja.

AKREPI:

Kjo e hënë do të shënohet nga tensioni që do të zhduket me kalimin e orëve. Ju keni nevojë për disa garanci shtesë dhe këto ditë ju jeni shumë të shqetësuar ndoshta për shëndetin e një personi që ju intereson. Ka tensione edhe në punë, por ky qiell nxit inovacione dhe ndryshime. Dy muajt e ardhshëm do të kërkojnë monitorim serioz në lidhje me çështjet e parasë.

SHIGJETARI:

Edhe nëse tensionet dhe keqtrajtimi nuk ju kanë braktisur, gjithmonë gjeni një rrugëdalje prej fituesi. Në mëngjes sot do të keni yje të mirë. Hëna disonante nuk ju dobëson, vërtet që ju do ta filloni këtë javë me energji të madhe. Kjo është një kohë e dobishme për të zbuluar se keni aftësi që ju nuk mendoni se keni pasur ose për të filluar një punë të re. Në përgjithësi, ju kurrë nuk do të dekurajoheni edhe nëse një projekt pune ka shkuar keq, ose ju ka zhgënjyer.

BRICJAPI:

Gjendja e lodhjes e javës së kaluar nuk ju lë edhe në fillim të javës. Ju jeni nervozë dhe nuk jeni ndihmuar nga njerëzit rreth jush. Ju jeni një person që respekton detyrat e tij dhe ka ide të qarta, por kur e gjeni veten duke u marrë me njerëz që nuk ju ndihmojnë dhe krijojnë konfuzion, ju bëheni të paqëndrueshëm. Fundjava do t’ju sjellë një rimëkëmbje të vogël sa i përket emocioneve.

UJORI:

Kjo pamje e yjeve më në fund do t’ju japë një hapësirë të vogël të frymëmarrjes dhe relaksim. Prej të mërkurës do të keni gjithashtu Mërkurin në anën tuaj. Një revolucion i vogël fillon në lidhje me jetën profesionale dhe të punës dhe për këtë arsye ka shumë njerëz që po përpiqen të zgjidhin problemet. Pasionet do të jenë gjithashtu protagonistë, por për Pashkën do të duhet të jeni të vetëdijshëm për disa probleme fizike.

PESHQIT:

Kjo javë e re do t’ju ftojë të hapni zemrën tuaj. Kjo situatë do të jetë edhe më e qartë gjatë fundjavës së ardhshme, kur ju do të keni Hënën në një aspekt pozitiv. Ata që kanë një marrëdhënie të mirë mund ta forcojnë atë. Ju mund të bëni një udhëtim ose edhe të përpiqeni ta afirmoni këtë bashkim me një bashkëjetesë ose plane të dasmës. Duhet ta harroni vetëm të kaluarën e trishtuar. Ju shpesh ankoheni sepse ndjenjat ju zhgënjejnë. Në realitet shkaku duhet të gjendet në zakonin tuaj për të menduar mbi gabimet e kaluara.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of