Ballina Uncategorized Horoskopi mujor për muajin gusht 2018

Horoskopi mujor për muajin gusht 2018

1904
0
SHPËRNDAJE

Ja çfarë thonë yjet për muajin gusht

DASHI 21 mars – 20 prill

Nëse mundoheni të jeni sa më të duruar gjatë këtij muaji mundet të keni eshë përmirësime ne çdo sektor. Të dashuruarit do pendohen për disa fjalë të thëna nga impulsiviteti, por nuk do arrijnë dot t’i ndryshojnë gjërat lehtësisht. E mira është që tani e tutje të bëjnë plane dhe të mendohen para se të flasin. Vetëm javën e fundit mund t’iu rikthehet disi pasioni. Beqaret do mendojnë se dashuria i ka harruar, por ne fakt pas javës se pare për ta do filloje një jete shume me e mire. Gjendja shëndetësore nuk do jete perfekte, prandaj bëni pak me shume kujdes me ushqimin, me nxitimin dhe me ambientet e ftohta. Gjendja e financave nuk do jete e përkryer prandaj me e mira është te shpenzoni me llogari dhe duke u menduar gjate. Borxhet ka rrezik te mos ju shlyen as këtë muaj. Ne pune javët e para do jeni disi te shpërqendruar dhe nuk do e kapni dot fillim e gjerave, por pas datës 17 çdo gjë do vijoje si duhet.

DEMI 21 prill – 21 maj

Ky muaj nuk do jete i keq për juve qe jeni ne një lidhje megjithatë do ju duhet pak munde për te ruajtur qetësinë. Ata qe janë ne një lidhje duhet te mos e lënë ne asnjë moment pas dore personin qe kane ne krahë sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Ne çdo moment duhet te mendoni si për vete ashtu edhe për atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë plot takime, por jo shume nga ato drithërueset. Gjithsesi çdo hap duhet hedhur me kujdes ne mënyrë qe nesër te mos ketë pendime. Shëndeti do jete i mire javën e pare, por nëse ju me pas nuk kujdeseni për veten, visheni holle apo konsumoni gjerat e dëmshme do keni probleme. Financat vështirë se mund te mbeten te qëndrueshme. Ne pune mire do jete te mos rrezikoni shume për te arritur ku doni. komunikimi dhe bashkëpunimi do jene armët me te forta.

BINJAKET 22 maj – 21 qershor

Pasi te kalojnë pese ditët e para te muajit, gjate te cilave komunikimi do lere për te dëshiruar, gjithçka me pas do ece me se miri. nuk do keni aspak mosmarrëveshje me partnerin, përkundrazi do flisni hapur me te dhe do ani gati te programoni te ardhmen. Çdo gjë do e keni nen kontroll. Beqaret do bëjnë mire te mos kërkojnë dike ne baze kriteresh sepse kane për te mbetur vetëm përgjithmonë. Shëndeti here pas here do jete delikat për shkak te lodhjes. Çlodhuni here pas here dhe mos neglizhoni vitaminat e proteinat. Ne planin financiar do ju duhet një mbështetje e madhe nga te afërmit qe t’ia dilni mbanë, ne te kundërt situata do përkeqësohet ndjeshëm. Ne pune, 10 ditët e para do jene disi te paqëndrueshme, ndërkohë qe me pas gjerat do ecin për mrekulli.

GAFORRJA 22 qershor – 22 korrik

Ky muaj pritet te jete plot ngjyra. Për ata qe janë ne një lidhje klima do jete e ngrohte. Do i përkushtoheni me tepër atij qe keni ne krah dhe do ja shprehni ndjenjat si asnjëherë me pare. Ne përgjithësi harmonia do mbizotëroje ne jetën tuaj. Beqaret do joshin kurdo çdo person qe do ju duket interesant. Pjesa me e madhe do e gjejnë qe javën e pare personin qe do ju përshtatet. Edhe gjendja shëndetësore nuk do jete aspak e keqe. Kohet e fundit keni ditur si te kujdeseni për veten tuaj. Financat do ju stresojnë paksa sepse mezi do arrini t’i mbani te qëndrueshme. Megjithatë duhet thënë se këtë muaj nuk do keni vështirësi. Kjo edhe fale mbështetjes se te afërmve. Ne pune do jeni me te vëmendshëm dhe me te përqendruar tek ato qe do ju kërkohen. Javën e trete arritjet tuaja do i mrekullojnë te gjithë.

LUANI 23 korrik – 22 gusht

Ky muaj nuk do jete tërësisht i qete për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here mund te ketë edhe ndonjë stuhi. Java e dyte dhe e trete do jene te mbushura me mosmarrëveshje te cilat do ju bëjnë te ndiheni keq. Me e mira është te mos e braktisni partnerin, por te tregoheni te duruar dhe te bëni çdo përpjekje për t’u ripajtuar. Pas datës 22 gjithçka do jete me e qete dhe dielli do filloje te rilinde. Beqaret nuk do jene ende gati për te bere ndryshime ne jetën e tyre ne çift dhe ka mundësi t’i refuzojnë ftesat. Shëndetin nuk duhet ta lini asnjë moment pas dore. Stresi qe do kaloni mund te sjelle goxha shqetësime. Me financat mundohuni te tregoheni sa me te logjikshëm sepse ne te kundërt do mbeteni pa para. Ne pune do korrni gjithçka qe keni mbjelle deri me sot. Ju e dini mire se çfarë.

VIRGJERESHA 23 gusht – 23 shtator

Këtë muaj do ju ndryshoje shpesh humori juve qe jeni ne një lidhje. Mund te grindeni keq me atë qe keni ne krah dhe marrëdhënia mes jush do tronditet. Beqaret nuk duhet ta privojnë për asnjë çast veten e tyre sepse mundësitë vetëm njëherë ne jete vijnë. Gjendja shëndetësore ka për te qene me e qëndrueshme. Nuk do ndiheni me te stresuar dhe energjia do ju kaploje. Nuk do keni me as shqetësime nga mesi apo nga shpina. Ne planin financiar nuk do jeni aspak te logjikshëm dhe do kryeni shpenzime te pamenduara. Gjendja do jete vërtet delikate. Ne pune do i bëni te gjitha përpjekjet e mundshme qe ta fitoni atë qe kërkoni. disa kolege te vjetër do ju mbështesin fort me aq sa te munden. Ata qe janë te papune fatkeqësisht nuk do e gjejnë as këtë muaj atë qe kërkojnë.

PESHORJA 24 shtator – 23 tetor

Muaj delikat ky qe po vjen. Ata qe janë ne një lidhje do e lënë pas dore partnerin ne javën e pare dhe kjo mund te krijoje një hendek mes tyre. Mosmarrëveshjet dhe debatet do jene te forta. Pas date 12 gjerat do fillojnë te normalizohen disi. Flisni hapur dhe pa dorashka për çdo gjë sepse vetëm ne këtë mënyrë do gjeni zgjidhje. Beqaret do realizojnë plot takime, por mire është te tregohen sa me te logjikshëm. Po gabuan këtë muaj do i vuajnë pasojat për një kohe te gjate. Shëndeti do ketë goxha shqetësime. Mund te vuani nga koliti ose nga stomaku. Duhet te bëni sa me shpejt kontrolle sepse situata mund te ndërlikohet. Kujdes me pikantet dhe turshitë. Financat do vazhdojnë te mbeten tejet delikate. Nuk do i kryeni dot as shpenzimet e nevojshme. Ne pune do keni pengesa te vogla 10 ditët e para, por gjithçka do përmirësohet me shpejt nga sa mendonit.

AKREPI 24 tetor – 22 nëntor

Po gabuan këtë muaj do i vuajnë pasojat për një kohe te gjate. Shëndeti do ketë goxha shqetësime. Mund te vuani nga koliti ose nga stomaku. Duhet te bëni sa me shpejt kontrolle sepse situata mund te ndërlikohet. Kujdes me pikantet dhe turshitë. Financat do vazhdojnë te mbeten tejet delikate. Nuk do i kryeni dot as shpenzimet e nevojshme. Ne pune do keni pengesa te vogla 10 ditët e para, por gjithçka do përmirësohet me shpejt nga sa mendonit. Gjendja shëndetësore mund te ketë here pas here disa probleme. Lodhja dhe i ftohti mund t’iu bëjnë te jeni pa fuqi. Financat do jene te kënaqshme. Do dini si t’i organizoni te ardhurat qe t’iu mbeten para edhe për te hequr mënjanë. Ne pune nuk do ju mungoje këmbëngulja, por vetëm duke bashkëpunuar me koleget do mund te arrini majat e suksesit.

SHIGJETARI 23 nëntor – 21 dhjetor

Mirë është që gjatë këtij muaji të shmangni sa me shume konfliktet sepse po filluan ato nuk do ndalen lehtësisht. Komunikimi është e vetmja rruge për te zgjidhur çdo gjë. Ju te dashuruarit mos refuzoni te flisni me partnerin për çdo gjë, pse jo te bëni edhe kritika për njeri-tjetrit, por pa i acaruar gjerat. Nëse jeni me pushime me mire shmangni daljet neper disko. Për beqaret do jete muaj pozitiv dhe me njohje goxha interesante, vetëm se ne çdo moment ata duhet t’i bëjnë sytë katër. Shëndeti nuk do jete i keq, vetëm duhet te bëni kujdes nga aksidentet rrugore. Ecni gjithmonë me kujdes dhe nëse ju zë makina merrni gjithmonë medikamente. Ne planin financiar mund te keni edhe te papritura te pakëndshme nëse nxitoheni me shpenzimet. Ne pune mendohuni pak patra se te investoni sepse nëse gaboni nuk do iu jepen me mundësi te dyta për ta treguar veten.

BRICJAPI 22 dhjetor – 20 janar

Muaj jo shume i ngrohte ky për ata qe janë ne një lidhje. Javët e para do ndiheni si te bllokuar dhe nuk do i shprehni dot ndjenjat qe keni ne zemër. Gjithsesi pas datës 17 gjithçka di filloje te ndryshoje dhe atmosfera do ngrohet. Beqaret do jene tejet nostalgjike për dashuritë e shkuara dhe nuk do jene gati për te pasur njohje te reja. Dijeni se jo gjithmonë do ketë raste te mira dhe mund te mbeteni vetëm për një kohe te gjate. Shëndeti here do jete i mire e here mund te ketë shqetësime. Mund te prekeni nga gripi dhe do keni dhimbje trupi dhe dhimbje koke. Financat do jene te trazuara sidomos javën e pare. Te gjitha këto ne fakt janë pasoje e sjelljes tuaj jo te mire me shpenzimet. Ne pune do ju mungoje energjia dhe me vështirësi do i arrini objektivat. Mos ngurroni te kërkoni ndihme nëse gjendeni ne vështirësi serioze.

UJORI 21 janar – 19 shkurt

Me ne fund këtë muaj ju do gjeni zgjidhje për disa probleme qe keni pasur ne te shkuarën. Do jeni te logjikshëm për te mos e lënduar atë qe keni ne krah. Pas datës 10 do mendoni t’i bëni edhe surpriza gjigande njeri-tjetrit. Beqaret do vazhdojnë te kërkojnë princin e tyre te kaltër kudo qe te shkojnë. Mos dilni përtej limiteve te joshjes. Gjendja shëndetësore here pas here mund te ketë tronditje. Nuk do ndiheni mire dhe duhet patjetër te bëni konsulta mjekësore. Mos e lini gjendjen te përkeqësohet. Ne planin financiar mund te ndërmerrni edhe rreziqe vetëm për ta përmirësuar shpejt buxhetin. Edhe pse do ja dilni mire është te mos e përsërisni shpesh këtë. Ne pune do përballeni me sfida goxha te vështira, megjithatë me shume këmbëngulje dhe me seriozitet do ja dilni mbanë me sukses.

PESHQIT 20 shkurt – 20 mars

Ky muaj nuk do jetë shumë i qete sidomos nëse jeni tipa te paqëndrueshëm dhe nuk tregoheni te duruar. Te dashuruarit do kërkojnë gjithë kohës te vene ne pah te metat e tjetrit dhe kjo do krijoje shpesh situata konfliktuale. Po nuk ndryshuat sjellje deri ne datën 15 gjerat do ju shkojnë gjithnjë e më keq. Sa më shpejt të pranoni edhe disa të meta që ju keni aq më mirë do jetë. Beqaret nuk do e kenë aspak problem te realizojnë takime, por asnjë nga personat nuk do ua mbushe mendjen për te vazhduar edhe me tej. Shëndeti mund te ketë ndonjë shqetësim here pas here. Njëherë nga koka, njëherë nga stomaku, njëherë nga shpina, nuk do ndiheni plotësisht te qete. Financat kane për te qene shume here me te qëndrueshme, megjithatë dhëniet e borxheve duhet t’i shmangni. Ne pune do tregoni vendosmëri me te madhe pas javës se pare dhe gjerat do ju ecin me mire.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments