Astrologji

Horoskopi javor nga 7-13 maj 2018

DASHI
21. mars – 20. prill

Përgatituni për të përjetuar momente me pasion intensiv gjatë kësaj jave. Nuk do keni asnjë lloj problemi me atë që keni në krah, përkundrazi do zgjidhni edhe disa hatërmbetje të së shkuarës. Beqarët do kenë mundësi të fillojnë lidhje të këndshme, por do preferojnë të mos hedhin hapa. Çështjet financiare do marrin vëmendje goxha të madhe. Nuk do keni vështirësi me menaxhimin e tyre dhe gjithçka do e bëni në mënyrën më të mirë të mundshme. Shëndeti në disa momente mund të ketë probleme të vogla si pasojë e mini aksidenteve të papritura. Në punë do i zbatoni më së miri projektet që keni menduar dhe do kënaqeni. Jeta familjare do jetë e ngrohtë.

DEMI
21. prill – 21. maj

Venusi do kujdeset veçanërisht për ju gjatë kësaj jave dhe do e mbrojë jetën në çift nga çdo e papritur. Bashkëpunimi do jetë i adhurueshëm kështu që falë tij do zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje të vjetra. Beqarët do adhurojnë dashuriçkat sekrete dhe sot në fakt mundësitë do i kenë të njëpasnjëshme. Buxhetin do dini si ta organizoni si duhet dhe me ndihmën e të afërmve do mund të shlyeni edhe borxhet. Shëndeti do ketë përmirësime, por ende nuk do jeni në gjendjen perfekte. Nëse keni qenë të sëmurë do fitoni më shumë rezistencë. Në punë do ju rizgjohet ambicia dhe keni për të arritur lart e më lart. Jeta familjare nuk do ketë probleme.

BINJAKET
22. maj – 21. qershor

Marsi premton një javë të ngrohtë për ata që janë në një lidhje. Do jeni edhe më shprehës dhe nuk do lejoni persona të tretë t’ua prishin harmoninë. Beqaret do tërhiqen nga persona me te mëdhenj ne moshe pasi ata do ju japin me shume siguri dhe besim. E mira është qe te mos nxitohen për asgjë. Ne planin financiar do keni fat me shumice, por kjo nuk do te thotë qe te shpenzoni duke i mbajtur sytë mbyllur. Shëndeti herë pas here mund te jetë delikat dhe kjo për shkak të nervozizmit dhe stresit qe do ju pushtoje gjithë kohës. Ne pune do jeni profesioniste te vërtetë dhe askush nuk do ju ndale dot. Jeta familjare do jete si zakonisht.

GAFORRJA
22. qershor – 22. korrik

Yjet do ju përkëdhelin së tepërmi këtë jave ju që jeni në çift dhe do ua bëjnë jetën akoma më të bukur. Do flisni dhe do bashkëpunoni për gjithçka me atë që keni në krah. Beqarët edhe pse do kenë shume mundësi për të krijuar një lidhje duhet të bëjnë kujdes. Jo të gjithë personat mund t’iu përshtaten. Në planin financiar çdo gjë do shkojë mirë. Do tregoheni të kujdesshëm me shpenzimet dhe do mund të kryeni transaksionet e dëshiruara. Shëndeti nuk do jetë problematik, por duhet të bëni kujdes me ushqimin e tepruar. Puna do ecë goxha përpara dhe do sjellë përfitime në të ardhura. Do ndiheni mire për arritjet. Me familjarët do keni diskutime të gjata.

LUANI
23. korrik – 22. gusht

Do jeni shumë joshës me partnerin tuaj gjatë kësaj jave dhe do e bëni atë të ridashurohet marrëzisht pas jush. Fundjava do jetë si një muaj mjalti. Beqarët do jenë më optimistë dhe do keni besim se gjithçka do ju ecë si ata kanë dashur. Nëse dikush ju pëlqen shumë mirë është të mos ndalen derisa ta afrojnë pas vetes. Shpenzimet do i kryeni gjithë kohës me plane dhe do mbani gjithmonë mënjanë disa para për çdo rast rreziku. Shëndeti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme. Duke rrezikuar edhe me ushqimin dhe duke mos u treguar të matur në punë mund të përballeni me probleme. Në punë do keni vullnet dhe do i kaloni pengesat. Familja e qete.

VIRGJERESHA
23. gusht – 23. shtator

Kjo javë do jetë e mrekullueshme për ata që janë në një lidhje. Çdo ditë do përjetoni ndjesi dhe emocione të reja dhe do ndiheni si në ëndërr. Partneri do ua tregoje gjithë kohës se çfarë ndjen. Beqarët ditët e para do kenë të njëjtin status, por njohjet e reja nuk do mungojnë. Në fund të javës mund edhe të hidhni ndonjë hap më tutje. Financat do jenë goxha te dobëta. Edhe pse nuk rrezikoni katastrofa te mëdha, e mira do jetë të bëni kujdes me shpenzimet. Shëndeti do jetë i mirë. Do ndiheni në formë dhe aspak te dobët moralisht. Në punë do jeni ambicioze dhe nuk do ndaleni derisa të arrini ku dëshironi. Atmosfera në familje do jetë e ngrohtë.

PESHORJA
24. shtator – 23. tetor

Këtë javë do i shtoni dozat e imagjinatës dhe do bëni të pamundurën që marrëdhënia me partnerin të jetë sa më e mirë. Miqtë që ju flasin keq për partnerin do i mbani larg. Beqarët do kenë shumë sukses në dashuri dhe jeta do ju marrë drejtimin më të mirë të mundshëm. Me shpenzimet sido që të jetë situata nuk duhet të bëni gjëra të palogjikshme sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni. Mendoni pak më shumë për të ardhmen. Shpenzimet kryejini me sa më shumë maturi që të mundeni dhe keni për ta parë që gjendja do mbetet e qëndrueshme. Shëndeti do jetë i përkryer. Do ndiheni edhe më në formë. Për punën do jetë periudhë e animuar ashtu si për familjen.

AKREPI
24. tetor – 22. nëntor

Kjo javë do jetë vendimtare për ata qe janë në një lidhje. Mendohuni mirë para se të merrni çdo lloj vendimi sepse nga kjo do varet e ardhmja. Beqarët do jenë të vendosur ta gjejnë personin e duhur dhe do e afrojnë atë. Nuk do ngurrojnë as t’i shprehin në çdo moment pëlqimet. Situata financiare do fillojë dalëngadalë te përmirësohet sepse ju do shpenzoni me maturi dhe dikush do ju ndihmoje me një shumë të majme. Rezistenca fizike do jetë e mirë. Edhe nëse keni pasur shqetësime do ndiheni me mire. Në punë do jeni të papërqendruar dhe nuk do dini çfarë te bëni. Kujdes sepse po vazhduat kështu do përballeni me probleme. Familja e qetë.

SHIGJETARI
23. nëntor – 21. dhjetor

Nëse nuk i qëndroni besnikë partnerit tuaj gjatë kësaj jave ka rrezik që jo vetëm ta humbni atë njëherë e përgjithmonë, por edhe të krijoni një imazh shumë të keq për veten. Veprimet tuaja do jenë të pajustifikuara. Beqarët do kenë veçse disa takime pa interes dhe do mbeten ashtu siç kanë qenë. Gjendja financiare ka për të qenë e shkëlqyer. Do jeni në gjendje t’i bëni me kujdes llogaritë para se të shpenzoni dhe do shmangni problemet. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por goxha më i mirë se disa ditë më parë. Në punë asgjë nuk do ju duket e pamundur dhe do jeni mjaft energjikë. Marrëdhënia me familjarët do jetë e ngrohtë.

BRICJAPI
22. dhjetor – 20. janar

Nëse nuk i qëndroni besnikë partnerit tuaj gjatë kësaj jave ka rrezik që jo vetëm ta humbni atë njëherë e përgjithmonë, por edhe të krijoni një imazh shumë të keq për veten. Veprimet tuaja do jenë të pajustifikuara. Beqarët do kenë veçse disa takime pa interes dhe do mbeten ashtu siç kanë qenë. Gjendja financiare ka për të qenë e shkëlqyer. Do jeni në gjendje t’i bëni me kujdes llogaritë para se të shpenzoni dhe do shmangni problemet. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por goxha më i mirë se disa ditë më parë. Në punë asgjë nuk do ju duket e pamundur dhe do jeni mjaft energjikë. Marrëdhënia me familjarët do jetë e ngrohtë.

UJORI
21. janar – 19. shkurt

Ka rrezik te përballeni me surpriza jo te mira gjatë kësaj jave në jetën tuaj në çift. Si ju ashtu edhe ai që keni në krah nuk do toleroni ne asnjë moment. Beqarët nuk do kenë shumë fat në dashuri dhe sërish do mbeten vetëm. Mos kërkoni një person perfekt sepse ai nuk ekziston. Në planin financiar do ju ndjekë fati i keq dhe do keni goxha vështirësi. Kërkoni ndihmë pa qenë shumë vonë. Shëndeti do vije duke u përmirësuar dita ditës dhe në fund te javës do keni energjinë e dëshiruar. Në punë do keni disa përballje të forta me shefat, por në fund do e merrni atë qe keni kërkuar. Ndonjëherë ja vlen të tregoheni paksa kokëfortë. Në familje do keni mosmarrëveshje.

PESHQIT
20. shkurt – 20. mars

Këtë javë do rrëzoni çdo tabu dhe do ndiheni më të lirshëm ju të dashuruarit. Çdo gjë do jetë fantastike sidomos gjate të mërkurës dhe së shtunës. Kur të jeni pranë partnerit nuk do keni më as frikëra e as hezitime. Beqarët do gjejnë personat që do ju përshtaten më shumë nga të gjithë dhe do vendosin të hedhin hapa para. Në planin financiar fati do mbetet gjithë kohës në anën tuaj kështu që situata do ketë ose thjesht stabilizim ose përmirësime. Shëndeti mund të ketë vetëm disa probleme të vogla nervorë, asgjë më shumë. Në punë do iu jepni prioritet çështjeve më të rëndësishme dhe do merrni përgëzime. Familja plotësisht e qetë.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads