Uncategorized

Horoskopi javor nga 3. shtator deri 9. shtator 2018

DASHI21. mars – 20. prill

Priten ndryshime pozitive gjate kësaj jave ne jetën tuaj ne çift. Çdo gjë do ju shkoje mjaft mire dhe nuk do keni aspak debate me atë qe keni ne krah. Beqaret do marrin një lajm shume te mire dhe do ju rizgjohet shpresa për te filluar një lidhje ashtu si e kane ëndërruar. Ne planin financiar do ju mungoje përkujdesi dhe mund te keni goxha tronditje sidomos ne fundjave. Për shëndet me te mire duhet te bëni te pamundurën për te mbajtur larg stresin dhe ankthin sepse ato do sjellin probleme vërtet te mëdha. Ne pune tregohuni sa me te rezervuar dhe mos ua tregoni te gjithëve aspiratat qe keni. Jeta familjare do jete goxha e mire.

DEMI21. prill – 21. maj

Venusi do e beje jetën tuaj ne çift edhe me te bukur këtë jave. Do pranoni te bëni edhe gjera te çmendura vetëm për te përjetuar sa me shume emocione. Beqaret do hipnotizohen nga dikush ditën e mërkurë he me pas as vete nuk do e kuptojnë se si do ecin. E rëndësishme është qe emocionet kane per te qene shume me te forta. Ne planin financiar do ndërmerrni edhe iniciativa dhe do e stabilizoni situatën. Merkuri do favorizoje shëndetin e mire. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do ndihen me te qete. Ne pune gjerat do marrin një kthese tjetër. Ambicia do ju çojë lart e me lart. Për familjaret duhet te jeni me te përkujdesur.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Gjate kësaj jave gjerat do jene shume me ndryshe për ju te dashuruarit. Dashuria do ndizet edhe me shume sepse do i jepni me tepër rëndësi ushqimit dhe gatimit. Kot nuk thonë se “Dashuria vjen nga stomaku”. Beqaret do preken nga virusi “dashuri”, i cili mund te të mbaje ne ankth, por te ofron edhe shume kënaqësi. Buxheti nuk do jete i përkryer, por ju do bëni te gjitha përpjekjet e mundshme qe çdo gjë te normalizohet sa me pare. Shëndeti do jete me i mire nëse merrni me shume vitamine B, magnez nga mishi i kuq dhe perimet. Ne pune do e zgjeroni fushën e veprimit, do lodheni pak me shume, por edhe do keni përfitime. Marrëdhënia me familjaret do jete e ngrohte.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Gjatë kësaj jave do jeni shume realiste ju te dashuruarit dhe ndonjë dite nuk do ngurroni as te shtoni dozat e romanticitetit për t’u ndier me mire. Kritikat për njeri-tjetrin thuajse do mungojnë. Beqaret do kenë një periudhe te ekuilibruar edhe pse nuk do arrijnë dot te fillojnë lidhjen qe kane ëndërruar prej kohesh. Buxheti do jete aq i mire saqë nuk do jete nevoja ta kufizoni veten aspak. Shëndeti do ketë edhe ndonjë shqetësim te vogël, por asgjë për t’u alarmuar shume. Ne pune duhet te përqendroheni me shume dhe te mbani larg kolegët qe ju mbajnë me muhabet. Jeta familjare do jete e këndshme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Për shkak te mbizotërimit te Venusit këtë jave duhet te përgatiteni për momente te jashtëzakonshme ju te dashuruarit. Ne çdo moment do ndiheni te përkëdhelur nga partneri dhe do i shprehni edhe me lehtësisht ndjenjat që keni për të. Beqaret gjithashtu do kenë dite me te privilegjuara dhe te mbushura me takime. Po te duan ata mund ta ndryshojnë edhe statusin. Buxheti do lere për te dashuruar dhe kjo jo vetëm për shkak te shpenzimeve, por edhe për shkak te huave qe keni dhënë. Shëndeti do jete disi me i mire se me pare, por ende jo perfekt. Ne pune do ndërtoni baza me te forta dhe do e keni me te lehte rrugën drejt objektivave finale. Jeta familjare do sjelle kënaqësi.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift do jete mjaft e favorizuar këtë jave. Do mundoheni gjithë kohës te mbani ekuilibrin dhe do jeni te përgjegjshëm. Harmonia do jete mbizotëruese gjithë kohës. Beqaret gjithashtu do entuziazmohen qe ditët e para nga takimet qe do realizojnë. Po te duan vete mund ta ndryshojnë brenda javës jetën. Ne planin financiar nuk do mungojnë problemet kështu qe duhet me patjetër te merrni masa drakonike sa me pare qe te mundeni. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, vetëm se duhet ta kufizoni paksa ushqimin dhe te çlodheni here pas here. Ne pune me shume gjase do merrni një vendim qe do e ndryshoje rrugën qe keni ndjekur dhe do ju sjelle me shume përfitime. Ne familje do mundoheni te ndreqni gabimet.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Sektori i dashurisë do favorizohet tej mase këtë jave. Ne asnjë moment nuk do gjendeni ne situata delikate sepse partneri do kujdeset ne çdo moment t’iu beje sa me te lumtur. Edhe për beqaret do jete periudhe e begate. Ata do realizojnë takime fantastike qe ditët e para dhe fundjava do jete e lumtur. Buxheti do jete i mire, por duke shpenzuar pambarim ne një moment situata do ju dale jashtë kontrollit. Reflekset e përkujdesjes për shëndetin do bëjnë qe te mos keni aspak shqetësime. Ne pune do keni marrëdhënie shume te mira me koleget dhe bashkërisht mund te arrini akoma me shume nga sa mendonit.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Jave e mbushur me shume te papritura do jete kjo për te dashuruarit. Do ketë dite te animuara, por edhe dite te mbushura me probleme serioze. Shpesh do ndiheni edhe para dyshimit nëse do doni apo jo ta vazhdoni lidhjen. Vetëm me qetësi e dialog do arrini te gjeni zgjidhjen e duhur. Beqaret do kenë një periudhe te kënaqshme. Ata do jene mjaft oratorë dhe bindes. Financat do jene te kënaqshme vetëm se duhet te dyfishoni maturinë me shpenzimet. Shëndeti mund te jete delikat sidomos nëse e teproni me ushtrimet fizike. Ne pune do filloni projekte akoma me te rëndësishme nga me pare dhe shume shpejt do merrni përfitime. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Jetesa ne çift nuk do jete aq e mire sa ju e kishit ëndërruar. Kujdes duhet bere ditën e marte dhe te mërkurë sepse partneri do jete me nerva dhe mund te këmbëngule për disa gjera. Me mire hapni rruge. Beqaret nuk duhet t’i japin fjalën dikujt apo te bëjnë premtime, por duhet te njihen sa me mire me ta para se te hedhin hapa. Financat duhet t’i menaxhoni me sa me shume përkujdes dhe maturi qe te mundeni edhe pse ne fakt do merrni para nga te afërmit. Për shëndet te mire, mos e teproni me ushqimet dhe mbani dieta atleti. Do e shihni qe do ndiheni sikur keni rilindur. Ne pune do ja dilni mbanë t’i realizoni projektet fale vendosmërisë dhe këmbënguljes.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Me ne fund këtë jave do afroheni me partnerin tuaj fale disa projekteve te përbashkëta qe do nisni. Keni për ta pare qe kur bëheni bashke jeni një skuadër e pathyeshme. Beqaret do realizojnë takime te reja ne disa mbrëmje ku do jene te ftuar. Ndonjëherë gjerat qe rrjedhin natyrshëm janë ato me te bukurat e me te veçantat. Ne planin financiar do reflektoni me kujdes para se te hidhni çdo lloj hapi dhe kjo do beje qe te mos keni tronditje. Shëndeti do ketë probleme te vogla. Ditët e para do keni shqetësime nga barku dhe nga shpina. Ne pune mos ecni kuturu, por ua vini njëherë veshin kolegeve te vjetër. Disa mund t’iu japin këshilla me vlere. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Mos e gënjeni partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse kjo nuk është mënyra e duhur për ta përmirësuar atmosferën. Gjithçka do dale ne drite një moment dhe situata mund te ndërlikohet me tepër. Beqaret do realizojnë takime te papritura, por qe do ua ndryshojnë jetën rrënjësisht. Do kuptoni qe edhe ëndrrat mund te realizohen. Financat do jene goxha te mira, megjithatë vazhdoni te shpenzoni me maturi duke menduar edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, madje mund te ndiheni edhe me ne forme se një jave me pare. Ne pune do i besoni inteligjencës dhe intuitës tuaj dhe keni për te arritur majat. Ne familje do ketë ndryshime dhe lajme te reja.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift nuk do jete e zhveshur nga pasioni gjate kësaj jave. Do mundoheni te gjeni sa me shume kohe te lire për ta kaluar me partnerin dhe nuk do mungojnë as momentet pasionante. Beqareve do ju ndodhe çdo gjë si me magji atëherë kur ata me pak e presin. Ne planin financiar planetët do ju bëjnë te kthjellet dhe do dini si te silleni me paratë qe gjendja te mbetet e mire. Shëndeti ndonjëherë mund te ketë ndonjë shqetësim te vogël sidomos nga ato qe lidhen me pagjumësinë. Ne pune është momenti me i mire për te ndërmarrë iniciativa dhe për te provuar veten. Jeta familjare do jete përgjithësisht e mire.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads