Jetë

HOROSKOPI DITOR, E DIEL 30 DHJETOR 2018

Dashi
Dashuria: Edhe sot do të jetë një ditë me fat, marrëdhëniet tuaja me të tjerët do të ndriçohen nga një diell i veçantë. Ju vetëm duhet të përfitoni nga kjo! Edhe beqarët do të kënaqen, do të keni lajme dhe përfitime nga disa takime.

Puna: Ju mund të keni garanci të shkëlqyera për një punë të re që do të propozohet për ju, por mos i dështoni duke marrë parasysh vetëm vlerësimet tuaja.

Demi
Dashuria: Nëse jeni ndër ata që janë të pakënaqur me periudhën e fundit në aspektin e dashurisë, dijeni se që nga sot mund të keni mundësi potenciale për të ndryshuar situatën. Beqarët sot mund të marrin lajme të mira në jetën e tyre.

Puna: lodhje në punë dhe gricje midis kolegëve, sot ju mund të mërziteni nga njerëz ndërhyrës dhe imponues.

Binjakët
Dashuria: Dëgjo më shumë për ata që janë përreth jush me kujdes dhe sinqeritet. Mos u mashtroni nga këshilla e njerëzve të pabesë që ju fërkojnë krahët. Për beqarët mund të ketë lajme të mira në dashuri, takime interesante.

Puna: Përpiquni të jeni të zënë për të përfunduar sa më parë një projekt që është shumë afër zemrës suaj, por pa e mbingarkuar atë.

Gaforrja
Dashuria: Ajo që ju do të filloni në këtë pothuajse fund vit do të jetë me fat dhe do të kenë sukses, dhe së shpejti do të keni përfitime të mëdha. Vetëm përpiquni të qëndroni gjithmonë. Dita e çiltër për shumicën e beqarëve, do të jetë e vështirë të gjeni ekuilibrin e duhur dhe një mënyrë tjetër për të shprehur veten.

Puna: Aktivitetet e grupit janë shumë të mira, mundësia për të kryer projekte të reja dhe stimuluese do t’ju vënë në disponim.

Luani
Dashuria: Sot nuk do të humbisni të gjitha mundësitë për të njohur ose për të rivendosur kontaktin me një person që ka shumë rëndësi më shumë sesa ju besoni. Nëse jeni vetëm, vendosni shpresat tuaja në vitin e ri tashmë afër, sot mund të ndodhin gjëra të këndshme.

Puna: Perspektiva të mëdha për të ardhurat e parave.

Virgjëresha
Dashuria: Mundohuni të hapni veten më shumë për të dashur dhe për të dhënë më shumë përkushtim ndaj marrëdhënies me të tjerët, të jeni të ëmbël dhe të dini t’i jepni buzëqeshje të tjerëve. Sot mendja juaj do të udhëtojë në shënimet e dashurive të vjetra që nuk harrohen kurrë! Beqarët do të jenë në gjendje për të parë dikë pranë … në një mënyrë tjetër!

Puna: Detyrat e ndarjes do t’ju mbajnë të zënë aq shumë sa që mund të rrezikoni neglizhimin e të dashurve tuaj.

Peshorja
Dashuria: Qetësia nuk është forca juaj, por sot ju duhet të keni shumë për t’u marrë me një çështje të rëndësishme me partnerin/en tuaj. Prisni që Jupiteri të fshijë nervozizmin. Beqarët mund të gjejnë veten duke imagjinuar ekzistencën e tyre me dikë në krah.

Puna: Sot disa mund të propozojë bashkëpunime të reja, vendosni mirë për ato që janë të drejta për ju.

Akrepi
Dashuria: Do të jetë një ditë e re në të gjitha aspektet, do ta lini të kaluarën pas jush definitivisht dhe duke filluar të ndërtoni një jetë të re. Perspektiva të mëdha për beqarët, një frymë e freski do të hyjë në jetën tuaj dhe do ta përmbysë me gjëra pozitive.

Puna: Këmbëngulni në një projekt, bëni gjithçka në mënyrën e duhur dhe e sillni përpara me gjithë forcën tuaj, do të keni një kënaqësi të mirë.

Shigjetari
Dashuria: Vështirësia në dashuri, duke jetuar një marrëdhënie jashtëmartesore mund të zbulohet. Nëse keni ndonjë keqardhje, sot është koha për të menduar për të ardhmen. Sot, Hëna i bën marrëdhëiet veçanërisht atraktive, përfitoni prej tyre që të hiqni dikë nga këmbët tuaja.

Puna: Në këtë ditë pozitive, ju do të jeni në gjendje të plotësoni atë që keni filluar disa muaj më parë.

Bricjapi
Dashuria: Hapni dhe tregoni qartë dashurinë tuaj, më në fund Hëna duket se buzëqesh dhe ju frymëzon me energji të tillë që me të vërtetë do të dukeni si njerëz të rinj dhe të rigjeneruar. Edhe beart mund të kenë momente emocionuese dhe kënaqësi të mëdha.

Puna: Nëse ju duhet të përballeni me një test apo një intervistë, vendosni të gjitha forcat tuaja për të fituar.

Ujori
Dashuria: Jupiteri i favorshëm ndihmon në zgjidhjen e problemeve me shkëlqim dhe në qartësimin e situatave edhe të komplikuara. Lajme të mira në frontin e shtëpisë dhe familjes për shumë beqarë, mësoni të jeni optimistë.

Puna: Mërkuri do të jetë i favorshëm për ta në punë, por kujdesuni për të mos u hutuar nga objektivat reale.

Peshqit
Dashuria: Çaste tensioni midis çifteve, ndoshta për arsye ekonomike ose për fëmijët. Çiftet e angazhuara do të ndjejë mungesën e ideve dhe projekteve dhe do të detyrohet të shtyjnë ato. Beqarët do të jenë më të lirë të veprojnë dhe të vendosin se çfarë duhet të bëjnë afër fundit të vitit.

Puna:Puna ju duket e angazhuar në një fazë veçanërisht të vështirë, ju do të keni për të gjetur energjitë emocionale për të kryer veten tuaj në fund.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads