Ballina Jetë Astrologji Horoskopi ditor – 09.07.2018

Horoskopi ditor – 09.07.2018

1295
0
SHPËRNDAJE

Dashi

Ekzistojnë mundësitë që kjo e sotmja të jetë një ditë irrituese për ju në orët e para të mëngjesit. Duhet të jeni të gatshëm të përballeni me problemet që ju lindin. Nëse nuk do të jeni në gjendje të çliroheni prej problemeve, do të keni një ditë të keqe.

Demi

Ajo që do të vihet shumë në pah sot është natyra juaj afektive. Njerëzit që ju rrethojnë duhet të ruhen prej jush dhe të bëhen gati të përballen me një fenomen të “pandalshëm natyror”. Do t’ju duket sikur të tjerët do të largohen prej jush, por kjo s’është e vërtetë.

Binjaket

Këtë ditë juve duhet të kujdeseni më shumë për financat, sidomos kujdes duhet të beni për pagimin e faturave. Shpesh i lini detyrat pas dore, por ky nuk është aspak veprim i zgjuar. Dita e sotme është e favorshme për të bërë transaksione financiare.

Gaforrja

Sot ndiheni tepër të freskët nga ana mentale dhe ajo që duhet të bëni ëhstë të ushqeni trurin me me fakte dhe informacione të vërteta që të mund t’ju vlejnë. Energjinë është më mirë ta shpenzoni në probleme që kërkojnë përgjigje me “po” ose “jo”. Gjërat e ngatërruara nuk mund të zgjidhen sot.

Luani

Sot keni nevojë të “karikoheni” me energji. Sot ëhstë një nga ato ditë që energjitë u duhen për të qenë të gatshëm për ndonjë festë shoqërore. Nëse keni ndonjë plan, ndiqeni. Nëse nuk keni asgjë në axhendën tuaj, atëherë pushoni.

Virgjeresha

Sot është ditë e rëndësishme për ju. Kjo ditë është shumë e mirë për të bërë punët që deri më tani i kishit lënë pas dore. Nuk është koha juaj ideale për të nxjerrë në pah sharmin tuaj. Megjithatë përgatituni për aventurat që po vijnë.

Peshorja

Sot pritet një ditë e mirë për të lindurit e kësaj shenje. Nëse keni planifikuar t’i shtoni pak shkëlqim ditëve tuaja, kjo është koha që po prisnit. Socializohuni dhe bëni miq të rinj. Argëtimi është ai që ju nevojitet në këto çaste. Shijojeni jetën në çdo cast.

Akrepi

Këtë të hënë juve do merrni disa informacione të reja. Këto informacione do t’ju bëjë t’i mendoni edhe një herë planet tuaja. Falë energjisë dhe mendjemprehtësisë do të dilni nga situata shumë lehtë. Megjithatë duhet të gjeni një rrugë të mirë komunikimi me kolegët!

Shigjetari

Sot pritet një ditë jo fort e mirë. Do ta keni të vështirë të merreni vesh me të tjerët sot, por ky nuk do të jetë problemi juaj i vetëm. Do të keni edhe mosmarrëveshje me kolegë të mërzitshëm. Mos u shqetësoni, gjithçka do të rregullohet së shpejti.

Bricjapi

Sot pritet një ditë e mirë sidomos për të komunikuar me njerëzit që janë larg jush. Mbajini pranë personat tuaj më të dashur dhe do të ndiheni më të plotësuar në jetë. Çdo ditë është një bekim për t’u bërë një person më i mirë.

Ujori

Kjo e hënë është një ditë ku ju do ndiheni mjaft të sigurt për zgjedhjet tuaja. Mos ndiqni rrugën e të tjerëve, por shkoni në rrugën tuaj pasi do dini të gjeni drejtimin e duhur. Përqendrohuni në planet që keni dhe bëjini ato realitet!

Peshqit

Këtë ditë juve jeni në gjendje mjaft të mirë pavarësisht se njerëzit do t’ju perceptojnë si shumë të ndjeshëm. Logjika është një nga armët tuaja të forta, ndaj përdoreni për të dalë nga situata që mund të mos jenë shumë të këndshme. Befasoni ndokënd!

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments