Uncategorized

Horoskopi 2019 nga Jorgo Pulla/ Parashikimi për DEMIN

Duke filluar nga sot do të publikojmë parashikimin për çdo shenjë të horoskopit. Çfarë i pret këtë vit shenjat e zjarrit, ujit, tokës dhe ajrit? Si do të jetë puna, a do të kenë sukses? Po sfera personale, beqarët do ta gjejnë dashurinë? Familja, gjëja më e rëndësishme a do ketë ndryshime? Si do të nikojnë planetet dhe çfarë do të sjellin për ju? Të gjitha pikëpyetjet tuaja marrin përgjigje në këtë parashikim shumë të detajuar nga Jorgo Pulla.

DEMI 2019 
URANI TEK DEMI (për të lindurin në fillim të dhjetë ditëshin e parë)

Përçarje dhe anullime… vetëm kështu mund të përshkruhet Urani nga këtu e tutje, që nga 6 Marsi më në fund vjen në shenjën tuaj dhe ju fton të lini prapa lidhjet tuaja dhe motivet konservatore që ndoshta ju ngutën dhe nuk ju lejuan të ndiheni beqar dhe të lirë nga peshat, psikologjikisht dhe emocionalisht. Është e qartë se kjo nuk do të jetë e lehtë, pasi është hera e parë që të përballeni me veten tuaj “revolucionare”, e cila edhe dhe vet ju që dëshironi sigurinë dhe stabilitetin. Çdo gjë do të të shkoj drejt ndryshimit, një ndryshim që do të jetë i menjëhershëm dhe radikal në aspektin e personalitetit tuaj dhe atë që rrezatoni për ata që janë përreth jush sa i përket marrëdhënieve tuaja personale dhe bashkëpunimeve tuaja. Në këtë mënyrë do të ketë njerëz që do t’ju shqetësojnë dhe do t’ju çojnë të shihni qartë se shumë nga ato që ju besuat nga ato që “shërbyet” deri më tani nuk ju përshtaten. Vendimet tuaja do t’ju habisin duke treguar se sjelljet dhe situatat që keni deri tani nuk keni vend në jetën tuaj. Mos harroni se nëse i rezistoni Uranit dhe nuk shkoni të bëni vetë ndryshime, ka shumë mundësi faktet dhe personat do të punojnë në mënyrë të pandërgjegjshme.

SATURNI TEK BRICJAPI (për të lindurin në të dhjetë ditëshin e dytë)
Është fakt se ju jeni të guximshëm dhe doni të bëni hapa të qëndrueshëm për çdo çështje që ka të bëjë me ju. Saturni është në shtëpinë tuaj të shtatë dhe intensifikon nevojën për stabilitet dhe vendosmëri në aspektin e pyetjeve tuaja shpirtërore, studimeve dhe çështjeve që mundet deri më tani t’ju kenë shqetësuar, por të mos guxonit të ecnit përpara. Është viti që mund të realizoni ëndrrat tuaja në aspektin e objekteve të reja të eksplorimit, mjafton të bëhet me maturinë dhe përpjekjet e nevojshme, përndryshe nuk do t’ju lejojë të përparoni. Optimizmi është më i spikatur, nuk ju lejon të shikoni rastësisht jetën tuaj, marrëdhëniet tuaja të dashurisë, interesat tuaja shpirtërore. Është e qartë se po e kaloni pamjen tuaj personale të botës nëpërmjet një sitë dhe në fund të këtij udhëtimi do të shihni me realizim ëndrrat dhe shpresat absolute që mund të kishit. Jeta juaj e dashurisë është e prekur drejtpërdrejt, pasi mund të shihni qartë cilët njerëz janë ata që mund të identifikoni me qasjen tuaj filozofike dhe cilët jo, gjë që mund t’ju çojë në vendime të rëndësishme, duke e bërë hapin ta lini pas vetes të cilin mendoni se nuk mund për të vazhdoj me ju. Është e këshillueshme që të jeni të vetëdijshëm për tendencat e fanatizmit që vetëm pengesat do t’i sjellin zgjedhjes suaj.

NDIKIMI I JUPITERIT
Jupiteri tek Shigjetari deri më 3 Dhjetor punon në dobi të psikologjisë suaj dhe ju ndihmon për t’u përballur me fobitë, pasiguritë, që ju frikësojnë dhe fshihni thellë brenda jush. Ka ardhur koha që të liroheni nga dyshimet dhe ligësitë e mundshme, duke lënë pas barrën psikologjike që mund t’ju pengojnë në marrëdhënie dhe partneritete. Një favor i shkëlqyeshëm mund të gjendet në marrëveshjet financiare, investimet, çështjet e trashëgimisë që mund të ju shqetësojnë, duke ju dhënë mundësinë për të rritur të ardhurat tuaja, diçka shumë e rëndësishme për ju. Jeta juaj e dashurisë merr zjarr dhe ndjeni fuqishëm nevojën për t’u bërë një me bashkëshortin tuaj, për të jetuar maksimumin në pasion dhe dashurinë. Prej 3 Dhjetorit Jupiteri kalon tek Bricjapi, duke ju shtyre te bëni ëndrra të reja, duke u marrë më shumë me zhvillimin e horizonteve tuaja shpirtërore, duke u kënaqur me shpirtin tuaj dhe duke hyrë dinamikisht në lojë të dashurisë, me një pakujdesi që ju bën përshtypje. Udhëtimet jashtë vendit janë shumë të mundshme dhe vijnë për t’ju mësuar kultura dhe horizonte të ndryshme. Ajo që duhet të shikoni janë ekzagjerimet, sepse nuk do të jetë e vështirë për ju të humbni masën dhe të largoni ushqimin, pijet, argëtimin.

EKPIPSET 2019
Eklipsi që do të zhvillohet këtë vit në aksin e Gaforres – Bricjapit (Eklipsi Diellor tek Bricjap më 6 Janar, eklipsi Diellor tek Gaforrja më 2 Korrik, eklipsi Hënor në aksin e Gaforres – Bricjapit më 16 Korrik, eklipsi Diellor tek Bricjapi më 26 Dhjetor) ju shty në hapat dhe vendimet karmike, në aspektin e marrëdhënieve tuaja me mjedisin tuaj të ngushtë dhe më të gjerë, komunikimin dhe kërkimin e njohurive, jetën tuaj shoqërore. Është e sigurt që nuk do të hezitoni të finalizoni rrethin e marrëdhënieve me personat që mund të mendoni se nuk mund të qëndroni me për shkak të një tërhqje dhe kërkime shpirtërore. Eklipsi më i rëndësishëm i vitit për ju bëhet më 21 Janar në aksin e Ujorit – Luanit, duke ndikuar në atë në nivel familjar dhe profesional. Mund të ekzistojnë vendime të rëndësishme që do të jenë katalizatorë për ju, por ajo që duhet t’i kushtoni vëmendje është të dilni me një mendim të pastër dhe një qasje pioniere, pa emocione. Përndryshe, zhvillimet mund t’ju zhgënjejnë.

MERKURI RETROSPEKTIV 2019
Është mirë të jeni të kujdesshëm në lidhje me komunikimin dhe bashkëbisedimit me bashkëshortin ose bashkëpunëtorët tuaj në Nëntor, pasi Merkuri tek Akrepi mund të krijojë keqkuptime që do të shkaktojnë tension. Mos hyni në partneritete të reja ose diskutime të rëndësishme personale sepse rezultatet nuk do të jenë të dëshirueshme. Demi :Viti i ri fillon, nga 02/01/2019 në 14/02/2019 me Marsin tek Dashi. Ju do të kaloni një periudhë ku provoni ose do të jeni në një dilemë për të bërë diçka që nuk është aq ligjërisht. Mos harroni, megjithatë, se edhe muret kanë veshë. Kini kujdes që të besoni sekretet tuaja dhe të përdorni rrugën ligjore. Prej 11/02/2019 me hyrjen e Merkurit tek Peshqit, klima në fushën e biznesit tuaj do të përmirësohet ndjeshëm, dhe veçanërisht marrëdhënia juaj me kolegët dhe bashkëpunëtorët tuaj. Diçka që do të zgjerohet më tej me hyrjen e Diellit tek Peshqit më 19/02/2019, ku do të keni favorin e atyre të më lartë jush, por edhe sigurinë e mjedisit tuaj të punës. Nga 01/04/2019 me hyrjen e Marsit tek Binjakët, në shtëpinë tuaj të dytë, do të rriteni financiarisht.

Ju do të shihni përmirësimin e financave tuaja, por nevojat e papritura ose disa borxhe të vjetra do t’ju detyrojnë ta humbisni atë. Por që nga 17/05/2019 me hyrjen e Marsit tek Gaforrja deri më 01/07/2019, do të shihni se rutina juaj e përditshme do të përmirësohet. Disa anëtarë të familjes tuaj do t’ju ndihmojnë financiarisht, por edhe moralisht dhe psikologjikisht. Ka disa tensione me një fqinj për t’i dhënë fund dhe për të përmirësuar situatën. Është e këshillueshme që të merren me shërbimet publike në pritje të kësaj kohe, do të lodheni pak. Prej 19/08/2019 me hyrjen e Marsit tek Virgjëresha dhe pak më vonë me Afërditën, Merkurin dhe Dielli në të njëjtën shenjë deri më 05/10/2019, fillon një periudhë në lidhje me ndjenjat tuaja. Ka mundësi të takoni gjysmën tjetër dhe disa prej jush mund të përjetojnë dashurinë e ëndrrave tuaja. Në fakt, me kohëzgjatje dhe formalizim. Të angazhuarit do të fillojnë dhe do ta rinovojnë dashurinë e tyre. Nga 05/10/2019 me hyrjen e Marsit tek Peshorja deri më 20/11/19 aftësitë tuaja profesionale po hyjnë në një rrugë të re dinamike dhe përparim. Rifreskoni vendin e punës dhe marrëdhëniet me punëdhënësin. Më 03/12/2019 kemi hyrjen e Jupiterit tek Bricjapi. Do të keni  ndryshime radikale në mënyrën tuaj të jetesës dhe vendimet.

Eklipset të 2019
Eklipsi Diellor i periudhës më 06/01/2019 do të ndikojë Demat, që kanë lindur në 28/04 deri 11/05, ku do të përfitoni nga udhëtimi dhe lëvizjet. Studentët dhe ekzaminuesit gjithashtu janë të favorizuar. Eklipsi Hënor i periudhës 21/01/2019 do të ndikojë Demat, të cilët kanë lindur në21/04 deri më 28/04. Fushat që janë prekur janë emocionet, fëmijët dhe bizneset. Eklipsi Diellor i periudhës më 02/07/2019 do të ndikojë Demat, të cilët kanë lindur më 25/04 deri 08/05, ku jeta e tyre e përditshme do të ndikohet. Lëvizjet, studimet, marrëdhëniet me vëllezërit e motrat dhe të afërmit, etj. Eklipsi Hënor i periudhës më 16/07/2019 do të ndikojë Demat, që kanë lindur më 07/05 në 21/05. Do të ndikohen pozitivisht në udhëtime dhe lëvizje. Gjithashtu nëse jeni student, ose jeni duke pritur për një vendim gjyqësor.

Lëvizjet, studimet, marrëdhëniet me vëllezërit e motrat dhe të afërmit, etj. Eklipsi Hënor i periudhës më 16/07/2019 do të ndikojë Demat, që kanë lindur nga 07/05 deri në 21/05. Do të ndikohen pozitivisht në udhëtime dhe lëvizje. Gjithashtu nëse jeni student, ose jeni duke pritur për një vendim gjyqësore.

PARASHIKIME TË PËRGJITHSHME (NGA PLANETE TË NGADALTË)
1 Janar 2019 Kalimi i Jupiterit nga shtëpia e 8-të.Për vitin e ardhshëm nga sot, është planifikuar të përmirësoni financat tuaja, nga paratë që merrni nga palët e treta. Një hua ka mundësi ose edhe një trashëgimi. Gjithashtu tani po zbuloni fuqi të reja, të cilat ju japin besim dhe optimizëm për jetën. Gjithashtu është e mundur të përfshihet në kërkimin e një kuptimi më të thellë të jetës përmes fesë ose filozofisë.

1 Janar 2019 Kalimi i Saturnit nga shtëpia e 9-të.Kalimi i Saturnit nga shtëpia juaj e nëntë do të thotë vonesa ose vështirësi ose pengesa për udhëtime të gjata ose disa probleme ligjore. Gjithashtu, disi të tensionuar në nivelin shpirtëror, krijon ngushtësi. Nëse mundeni të largoheni nga klishet tuaja dhe të shihni gjërat nga një perspektivë më të gjerë, më filozofikisht, do të keni fituar të paktën gjysmën e përvojave që ju nevojiten në dy vjet që Saturni do të provojë karrierën tuaj. 1 Janar 2019 Kalimi i Uranit nga shtëpia e 12-të.Kalimi i Uranit nga shtëpia juaj e dymbëdhjetë do të sjellë disa sqarime të nënndërgjegjeshëm. Presionet të nënndërgjegjeshëm, zbulesat e sekreteve, energjitë armiqësore shfaqen papritmas në jetën tuaj. Këto janë rezultatet e veprimeve tuaja të mëparshme që tani po dalin në sipërfaqe. Në vend që të pendohen dhe t’ju befasojnë, duhet të përpiqeni ta sqaroni këtë, të liroheni nga ajo që keni fshehur thellë brenda dhe të përgatiteni për ndryshimin e madh që do të sjellë në disa vite kalimi i Uranit nga Horoskopi juaj. Në një mënyrë zë çuditshme hyjnë në jetën tone spitalet, azilet, burgjet dhe institucionet e tjera të tilla.

5 Mars 2019 Kalimi i Uranit nga shtëpia e parë. Kalimi i Uranit nga Horoskopi juaj do të thotë një ndryshim i madh në sjelljen tuaj. Është koha e revolucionit tuaj. Do të çliroheni nga kufizimet dhe komoditetet, qoftë nga familja apo nga shoqëria. Mos ju tremb ky ndryshim. Thjesht duhet të gjeni se cilat janë elementet e jetës tuaj që janë reale, të cilat do të mbani. Ndoshta në këtë kërkim, gjithashtu, mbështeteni në astrologjinë, meditimin, yoga etj., ose në ndonjë mënyrë tjetër që mund t’ju sjellë afër dijes së vërtetë, arma e vetme për rrugën tuaj të ardhshme.

30 Nëntor 2019 Kalimi i Jupiterit nga shtëpia e 9-të.Periudha e ardhshme është më e përshtatshme për zgjerimin e njohurive tuaja, nisjen e studimeve mbi çështjet filozofike ose fetare, dhe për udhëtime të gjata. Për botuesit, gazetarët, shkrimtarët, etj. Kjo do të thotë sukses dhe reputacion, por për të tjerët, do të thotë përmirësim përmes njohurisë dhe besimit, i cili do të zëvendësojë paragjykimet. Gjithashtu, është një kohë e mirë për të përmirësuar marrëdhëniet tuaja me të afërmit tuaj.

PARASHIKIMET E DETAJUARA (NGA PLANETE TË SHPEJTË)
1 Janar 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 7-të.Gjatë periudhës së ardhshme dhe për rreth një muaji, do favorizohen veçanërisht partneritetet dhe marrëdhëniet, si seksuale ashtu edhe profesionale. Në dashuri, mund të ketë një rast të ri, ose ndoshta një marrëdhënie. Në profesion, ju do të jeni në gjendje të dalloni ndërmjet bashkëpunimit dhe elasticitetit në mënyrë që të shmangni çdo këputje. Kini kujdes nga kjo nënshtrim që të mos e konsideroni atë si një dobësi. 1 Janar 2019 Kalimi i Merkurit nga shtëpia e 8-të.Kalimi i Merkurit nga shtëpia juaj e tetë do të thotë kthimin e botës suaj të brendshme dhe angazhimin në tema misterioze ose studime metafizike. Ju mund të keni akoma diskutime ose negociata për çështje financiare ose trashëgimore, ose të pranoni një urdhër të gjykatës, hapja e një prone, disa donacione etj.

1 Janar 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 9-të.Në ditët e ardhshme, mund të merreni mestudime të larta, me diplomë, me politikë ose fenë. Aspak e çuditshme për të bërë një udhëtim të largët, qoftë duke qëndruar për një kohë jashtë vendit, ku do t’ju jepet mundësia për të ardhur në kontakt me shumë njerëz. Megjithatë, dilni pak nga rutina për një kohë dhe përfshihuni në disa aktivitete të reja shpirtërore. 1 Janar 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e 12-të.Këtë përiudhë duhet të jeni në dorë për të shmangur komplikimet dhe shpifjet kundër jush nga disa njerëz dashamirës. Do të jetë një periudhë e tensionit dhe trazirave mendore, por është më mirë të merreni me një libër psikologjik se sa të ngatërroheni në konflikte dhe situata. Mos harroni se pas disa muajsh Marsi hyn në horoskopin tuaj, kështu që klima ndryshon rrënjësisht. Pra kini durim.

7 Janar 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 8-të.Herën tjetër, do të theksoj fushën erotike ku do të dominojë pasioni, intensiteti i dëshirave erotike, shpesh do të kapërceni kufijtë, por edhe xhelozinë dhe zotërimin ndaj partnerit tuaj. Ju gjithashtu mund të mësoni disa gjëra rreth partnerit tuaj që do të ndikojnë në disponimin tuaj. Në sektorin financiar mund t’ju jepet një hua ose një dhuratë e shtrenjtë, ose mundësia juaj financiare mund të përmirësohet nga bashkëpunëtori ose partneri juaj.

20 Janar 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 10-të.Herën tjetër, merruni me imazhin që paraqitni njerëzve rreth jush, bëni vetëkritikën tuaj, korrigjoni gabimet tuaja të mundshme dhe kujdesuni për karrierën tuaj. Sektori profesional do të jetë më i favorizuari në këtë periudhë. Ndoshta ju ven detyra të rëndësishme, por këto duhet të adresohen seriozisht. Peshoni forcat tuaja dhe jepini vëmendjen e nevojshme nëse doni të keni sukses. 3 Shkurt 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 9-të.Kalimi i Afërditës nga shtëpia juaj e nëntë e kthen interesin tuaj në fushat e artit dhe shpirtit. Ndoshta mund të bëni një udhëtim të largët dhe të shihni vende të reja, shfaqje të tjera. Ndoshta është një kohë e mirë për festat që kombinojnë relaksin me dashurinë. Ju gjithashtu mund të keni njohuri të reja, me njerëz të huaj ose me që kanë udhëtuar shumë.

14 Shkurt 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e parë. Herën tjetër do ju karakterizoj me pushtet të papërmbajtshëm, vetëbesim dhe liri. Nuk ju lodh puna e vështirë për të zgjeruar interesat tuaja ose pretendoni të drejtat tuaja, pavarësisht nëse sjellja juaj ndikohet nga të tjerët. Gjatë kësaj periudhe, egoja juaj dhe liria juaj personale mbizotërojnë. Nuk do të ishte e shëmtuar të devijonit disa nga energjitë e tepërta në sporti ose në punë manuale, me kujdes për shmangien e një aksidenti.

18 Shkurt 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 11-të.Herën tjetër do të merreni më shumë me miqtë tuaj dhe njerëzit e mjedisit tuaj. Ju e kuptoni rëndësinë e bashkëpunimit dhe shoqërisë, dhe në këtë dritë të gjitha përpjekjet tuaja do të bëhen, si në sferat profesionale dhe personale. Ju mund të zgjeroni rrethin tuaj të miqve dhe të bëheni të vendosur në mesin e tyre për të përhapur idetë tuaja, të cilat tani do të jenë më të pranueshme. Veçanërisht nëse jeni udhëheqës i një grupi, nëse keni të bëni me politikë, tani do të keni njohjen më të madhe në këtë fushë.

1 Mars 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 10-të.Herën tjetër çështjet tuaja të biznesit favorizohen. Partneritetet tuaja bëhen më harmonike, dhe marrëdhënia juaj me njerëz të lartë në hierarki ose në rend të lartë shoqëror ju ndihmon të evoluoni. Ju mund të keni një favor të veçantë nga një person i rangut të lartë, i cili do ju duket shumë i dobishëm. Ndërkohë disa barriera lirohen, mund të krijoni një lidhje erotike me një person të lartë në hierarki, ose më të vjetër në moshë, të cilët do të luajnë rolin e mësuesit. Nëse një lidhje e tillë nuk bëhet, ka shumë mundësi që njohjet të jenë të vlefshme. 21 Mars 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 12-të.Herën tjetër do të kërkoni ndonjë përmirësim në botën tuaj mendore, nga ana tjetër disa gjëra nga nënndërgjegjja juaj kanë tendencë të dalin në sipërfaqe. Ndoshta po ktheheni për të studiuar dhe angazhuar në kërkime metafizike ose studime, mund të ndjeni të tërhequr nga disa kujtime të nënndërgjegjeshëm në konflikte emocionale ose psikologjike. Megjithatë, tani është koha për të parë atë që keni brenda jush, për të rishikuar qëndrimin tuaj dhe për të kufizuar të tashmen nga e kaluara dhe për të bërë një fillim të ri gjatë rrugës dhe evolucionin.

26 Mars 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 11-të.Ditët e ardhshme janë më të përshtatshme për të shfaqur në të gjithë ose në rrethin tuaj, pasi njerëzit rreth jush do t’ju shohin më miqësor. Tani do të shtrëngoni marrëdhëniet tuaja, do të bëhen paraqitjet tuaja më sociale, ndonjë party ose të dilni jashtë. Marrëdhënia juaj e përhershme merr një ngjyrë më të mirë, pasi partneri juaj bëhet më i shquar dhe ndoshta një marrëdhënie e re krijohet mes mjedisit tuaj miqësor.

31 Mars 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e 2-të.Kalimi i Marsit nga shtëpia juaj e dytë do të nxjerrë në pah pasurinë tuaj materiale dhe emocionale. Të dyja financat tuaja do të ndikohen shumë, pasi në këtë fushë do të tentoni të veproni impulsivisht dhe të bëni për shembull, pazaret tuaja dhe emocionet tuaja, ku tendenca juaj për të dhënë gjithçka në mënyrë spontane, mund t’ju dëmtojë më vonë dhe t’ju lërë një boshllëk të madh. Kini kujdes, , tregoni pak përmbajtje dhe shmangni vendimet e nxituara në këto dy fusha. 20 Prill 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e parë. Që nga sot dhe për pothuajse një muaj, është koha të merreni me veten dhe me çështjet tuaja. Ju do të gjeni se personaliteti juaj është i theksuar dhe proporcion me përshtypjen që do t’ju bëni të tjerëve.Kini kujdes, sepse mund t’ju krijojë disa grindje, por edhe reagimi i të tjerëve mund ta shkaktojë atë. Kujdesuni për çështjet tuaja dhe më mirë vetëm, sepse partneritetet nuk janë favorizuar për shumicën e kësaj kohe.

15 Maj 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e pare.Harmonia që do të ekzistojë në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale do të jetë intensive dhe do t’ju shtyjë të shprehni të gjitha ndjenjat tuaja të mira tek ata përreth jush. Është paqja dhe qetësia juaj, dhe ju mungon disponimi juaj saqë i çarmatosni edhe më irrituesit. Miqtë tuaj do të dominojnë klimën e këndshme. Ju mund të kërkoni takime, profesionale ose emocionale, të merreni me disa momente për veten, ose dëshironi të bëni një dhuratë vetes tuaj. Aktivitetet duhet të shfrytëzohen për punë të kënaqshme. Ato të pakëndshme mund të presin.

16 Maj 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e 3-të.Kini kujdes për herën tjetër, sepse luftimi juaj, padurimi juaj dhe nervozizmi mund të ju përballoj me njerëzit që tregoni, ose me të afërmit ose fqinjët. Shqetësimet e ditëve, kërkimi i vazhdueshëm dhe ndryshimi, oreksi për disa nga çështjet tuaja, përfundimisht komplikojnë dhe jo zgjidhjen e problemeve tuaja. Besoj se disa vepra shpirtërore do ndihmonte lehtësimin për ta bërë atë më të lehtë. 21 Maj 2019 Kalimi I Diellit nga shtëpia e 2-të.Në periudhën e ardhshme dhe për rreth një muaj, ju do të merreni me atë që mendoni si një vlerë në jetën tuaj. Mund të jenë materiale ose ndoshta sende shpirtërore të fituara me punën dhe përpjekjet tuaja. Megjithatë, ka shumë mundësi që të përqendroheni në çështjet tuaja financiare dhe ka shpresë për përmirësimin e tyre, por ekziston mundësia që ato të përkeqësohen nëse përdoren për shfaqjen tuaj personale (blerjet mbresëlënëse, organizimi i ngjarjeve etj.).

9 Qershor 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 2-të.Periudha që vijon do të jetë veçanërisht e favorshme për financat tuaja, por gjithashtu do të keni një moment të shpenzimeve të kota, veçanërisht nëse përfshin marrjen e sendeve me vlerë. Pra, përmirësimi i financave tuaja është një çështje e menaxhimit të mirë. Moti është i përshtatshëm për disa “investime” të shtrenjta, nga piktura apo sende të dekorimit tuaj të shtëpisë, në disa pjesë të reja të veshjes tuaj që do të dallohen për bukurinë e tyre. Por kini kujdes që këto tregje të mos e tejkalojnë lirinë tuaj financiare.

21 Qershor 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 3-të.Herën tjetër dhe për rreth një muaj, ju do të merreni me njerëzit tuaj të njohur, të afërmit dhe miqtë ose fqinjët. Do ju pushtojnë çështjet aktuale dhe do të jetë e tillë shfaqja që do t’ju duket 24 orë në ditë për të bërë gjithçka. Kini kujdes! Megjithëse kjo është një kohë e mirë këtu, dukuni pak të kujdesshëm dhe mos i zbuloni të gjitha sekretet tuaja, sepse të tjerët nuk do të kenë gjithmonë qëllimet më të mira. Ka shumë mundësi disa udhëtime të shkurtra dhe interesante.

1 Korrik 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e 4-të.Herën tjetër karakterizohet si e vështirë, pasi kalimi i Marsit nga shtëpia juaj e katërt do të thotë disa ngatërresa të situatave të kaluara, të cilat natyrisht nuk mund të zgjidhen tani. Vetëm puna e vështirë në shtëpi ose në zyrë do t’ju japë një rrugëdalje, por mos u mundoni të zgjidhni çështjet familjare ose pronësore. Kjo periudhë nuk është e favorshme. Mundohuni të provoni sjelljen tuaj për këtë kohë, për të shmangur grindjet sepse të tjerët nuk janë të gatshëm të pranojnë sjelljen tuaj. 3 Korrik 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 3-të.Periudha e ardhshme do t’ju bëjë më të kënaqshme në marrëdhëniet tuaja të përditshme. Komunikimi juaj me të tjerët bëhet më i bukur, ndoshta njihni miq të rinj. Ju do të keni shkëmbime mesazhe, thirrje telefonike ose me postë. Marrëdhënia juaj me vëllezërit e motrat ose fqinjët bëhet më e ngrohtë, ndërkohë mund të bëni disa udhëtime të këndshme ose të ecni, të vizitoni ose të organizoni një shfaqje. Është koha për të jetuar më këndshëm. Të pakëndshmet mund të presin.

23 Korrik 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 4-të.Në kohën e ardhshme, do të merreni me shtëpinë dhe me familjen tuaj. Tani do të qëndroni më shumë në shtëpi, do të shfaqni disa aktivitete brenda saj, disa çështje të lëna në pritje janë tani koha për t’u zgjidhur. Ka mundësi të jeni në një nivel më të thellë me shtëpinë tuaj. Ndoshta pas kësaj kohe, do të shqyrtoni shumë gjëra që do të lidhen me shtëpinë dhe familjen pas disa vetë-përqendrimit dhe vetë-analizës. 28 Korrik 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 4-të.Herën tjetër do të jeni të gatshëm të qëndroni në shtëpi më gjatë, të kujdeseni për atë ose të kaloni më shumë orë në një atmosferë familjare. Do të interesoheni për dekorimin e mobiljeve, por mos u fshihni në tregjet e panevojshme që lidhen me to. Marrëdhëniet tuaja me prindërit po afrohen dhe mund të shpresoni për mbështetjen e tyre. Kini kujdes me dietën tuaj. Numëroni kaloritë tuaja sepse kilogramët shtesë po ankohen.

18 Gusht 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e 5-të.Periudha e ardhshme karakterizohet nga vetëbesimi dhe dëshira për të imponuar personalitetin tuaj. Ndjeni se jeni qendra e botës dhe po lironi çdo frikë apo pezullim. Nëse merreni me sporte, kjo është koha më e mirë. Nuk është koha e duhur për të filluar aktivitete të reja tregtare, sepse nxitimi dhe entuziazmi mund të mos ju lejojnë të shihni rreziqet e mundshme. Shmangni gjithashtu lojrat e fatit. Por mund të argëtoheni, të shprehni talentet dhe të shijoni dashurinë që është më e rëndësishme për ju. Ndoshta në këtë kohë një problem lind në marrëdhënien tuaj me fëmijët, prandaj kujdes sjellja juaj ndaj tyre.

21 Gusht 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 5-të.Herën tjetër do jetë një pushim në jetën tuaj. Përveç kujdesit dhe argëtimit për zbavitje, argëtim dhe dashuri. Marrëdhëniet tuaja do të karakterizohen nga bukuria dhe mungesa e hipokrizisë. Ndoshta disa rinxehje të vjetra ose disa të reja lindin. Lejoni vetes të jetoni këto ditë. Megjithatë, gjatë kësaj kohe marrëdhëniet tuaja me fëmijët bëhen më të ngrohta, do të kaloni më shumë kohë me ta dhe mund të përshtateni me dëshirat e tyre. Së fundi, mund të shprehni talentin tuaj artistik me krijime të reja.

23 Gusht  2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 5-të.Pra, është koha për të harruar problemet për një kohë dhe të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Muaji tjetër merreni me diçka krijuese, argëtuese, nëse keni interesa artistike, do të keni rritje të produktivitetit, ndërkohë fëmijët gjithashtu do të kenë kujdesin tuaj. Gjithashtu do të ndjeni nevojën për të flirtuar, për t’u dashuruar, për të shijuar jetën. Koha do të ishte e përshtatshme për pushimet.

14 Shtator2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 6-të.Afërdita në shtëpinë tuaj të gjashtë ndihmon marrëdhënien tuaj në punë. Megjithëse dominon praktika dhe mungon dashuria, e cila ka dominuar të kaluarën e menjëhershme, megjithatë ndihmon në përmirësimin e performancës dhe zgjidhjen e çështjeve të ndryshme që lidhen me punën. Disa njohje të reja mund të ndodhin brenda vendit tuaj të punës ose me dikë që ju bashkohet në një marrëdhënie pune. Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe, mbi të gjitha dietën tuaj.

23 Shtator 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 6-të.Dhe tani është koha, pas argëtimit, të kujdeseni për shëndetin tuaj, dietën tuaj dhe punën tuaj që mund të keni lënë pas dore. Tani mund të bëni disa ekzaminime mjekësore, të filloni një program fitnesi, ose të merreni pak më shumë me “kalorit”.Një veçori e ditëve do të jetë edhe t’u shërbejë të tjerëve, qofshin ata bashkëpunëtorë, klientë ose mjedisi juaj i afërt. 4 Tetor 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e 6-të.Nga fillimi i sotëm, sektori i punës do të jetë veçanërisht i theksuar. Është koha për terapi profesionale. Problemi është se do të ishte më mirë nëse puna që ofron nuk duhet të bëhet për dikë tjetër, sepse kjo ju shqetëson. Nga fillimi i sotëm, sektori i punës do të jetë veçanërisht i theksuar. Do të ishte më mirë nëse nuk jeni të vetëpunësuar, të ndërmerrni një punë të njëpasnjëshme, kështu që mendoni se punoni vetëm për veten tuaj. Gjithashtu, kini kujdes me punën e tepërt, të cilat mund të dobësojnë qëndrueshmërinë tuaj dhe thyen shëndetin tuaj.

8 Tetor 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 7-të.Gjatë periudhës së ardhshme për rreth një muaj, partneritetet dhe marrëdhëniet, si erotike ashtu edhe profesionale, do të jenë veçanërisht të favorizuara. Në dashuri, mund të ketë një rast të ri, ose ndoshta një marrëdhënie të thyer. Në biznes, do të jeni në gjendje të dalloni ndërmjet bashkëpunimit dhe urtësisë në mënyrë që të shmangni çdo këputje. Kini kujdes nga kjo nënshtrim që të mos e konsideroni atë si një dobësi.

23 Tetor 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 7-të.Herën tjetër, ju mund të rishikoni të gjitha bashkëpunimet tuaja, qoftë të një natyre profesionale ose sociale. Ju në mënyrë të drejtë mund të peshoni nevojat që i plotësojnë boshllëqet që lejojnë. Ju dominoni frymën e drejtësisë dhe të ndërgjegjes në këtë periudhë, kështu që në të njëjtën frymë do të shikoni marrëdhënien tuaj. Në këtë përpjekje, do t’ju duhet edhe mendimi i një shoku ose partneri i cili do të jetë shumë i dobishëm për ju. Periudha është gjithashtu e përshtatshme për martesën tuaj ose një marrëdhënie të përhershme. 1 Nëntor 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 8-të.Herën tjetër, do të theksoni fushën erotike ku do të dominojë pasioni, intensiteti i dëshirave erotike, shpesh do të kapërceni kufijtë, por edhe xhelozinë dhe zotërimin ndaj partnerit tuaj. Ju gjithashtu mund të mësoni disa gjëra rreth partnerit tuaj që do të ndikojnë në disponimin tuaj. Në sektorin financiar mund t’ju jepet një hua ose një dhuratë e shtrenjtë, ose mundësia juaj financiare mund të përmirësohet nga partneri ose bashkëpunëtori juaj.

19 Nëntor 2019 Kalimi i Marsit nga shtëpia e 7-të.Gjatë gjithë kësaj periudhe, tensioni do të dominojë në jetën tuaj, që do të perceptohet si në partneritetin tuaj ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja me partnerin tuaj. Ajo që duhet të shikoni është gjendja juaj e humorit, mos ju bëj që të grindeni me bashkëpunëtorët tuaj ose partnerin tuaj. Tregoni disa kompromise dhe gjithmonë ekziston një zgjidhje. Pastaj këto konflikte mund të vijnë në sipërfaqe, e cila është më e mira për t’u zgjidhur tani. Çdo gjë është për të treguar shpirtin tuaj të shoqërimit.

22 Nëntor 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 8-të.Në këtë periudhë në vend që të konsumoheni me jetën e përditshme, mbani kontaktin me botën tuaj të brendshme dhe bëni rishikimet e nevojshme. Është koha për fillime të reja, për disa rilindje. Financat që lidhen me trashëgiminë, , disa përfitime që mund të fitoni, gjithashtu do të kenë fjalën e parë. 26 Nëntor 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 9-të.Kalimi i Afërditës nga shtëpia juaj e nëntë e kthen interesin tuaj në fushat e artit dhe shpirtit. Ndoshta mund të bëni një udhëtim të largët dhe të shihni vende të reja, shfaqje të tjera. Ndoshta është një kohë e mirë për festat që kombinojnë relaksimin dhe dashurinë. Ju gjithashtu mund të keni njohuri të reja, me njerëz të huaj ose me njerëz që udhëtojnë larg.

20 Dhjetor 2019 Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 10-të.Në periudhën që vijon, çështjet tuaja të biznesit favorizohen. Partneritetet tuaja bëhen më harmonike, dhe marrëdhënia juaj me njerëz superiorë në hierarki ose në rend të lartë shoqëror ju ndihmon të evoluoni. Ju mund të keni një favor të veçantë nga një person i lartë, i cili do ta gjejë shumë të dobishme. Ndërkohë disa barriera janë liruar, mund të krijoni një lidhje erotike me një person të lartë në hierarki, ose më të vjetër në moshë, të cilët do të luajnë rolin e mësuesit. Nëse përsëri nuk krijohet një lidhje e tillë është shumë e mundur që njohjet të jenë të vlefshëm.

22 Dhjetor 2019 Kalimi i Diellit nga shtëpia e 9-të.Në ditët e ardhshme, merreni me studime të larta, me diplomë, politikë ose feja. Aspak e çuditshme për të bërë një udhëtim të largët, qoftë duke qëndruar për një kohë jashtë vendit, ku do t’ju jepet mundësia për të ardhur në kontakt me shumë njerëz. Megjithatë, dilni pak nga rutina për një kohë dhe përfshihuni në disa aktivitete të reja shpirtërore.

Parashikimet në dashuri
Urani në shenjën tuaj më në fund po kalon përmes Marsit dhe ju fton në revolucionin tuaj personal. Kjo do të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në jetën tuaj personale pasi nuk do të hezitoni të largoheni dhe të liroheni nga persona që mund të mendojnë se nuk janë në përputhje me evolucionin tuaj, me rrugën e re që dëshironi të ndiqni. Dashuritë me shikim të parë vijnë për t’ju mësuar rëndësinë e pavarësisë dhe hapësirës personale në marrëdhënie. Saturni tek Bricjapi nuk ju lejon të fluturoni, ju zhvendosni dhe ju fton të përballeni me dashuri me terma seriozë dhe realë dhe të konsideroni pjekurinë nëse partneri juaj që keni pranë jush ose një i njohur i ri mund të përkojë me perceptimet tuaja filozofike, për t’ju shtyrë në rritjen shpirtërore për të cilën po kërkoni.

Jupiteri tek Shigjetari deri në fillim të Dhjetorit ka frikë dhe është i neveritshëm dhe është koha e duhur për të shprehur ndjenjat tuaja më të thella ndaj bashkëshortit tuaj. Nuk ju frikëson nga pasioni që ndjeni dhe jeni gati të kërkoni më shumë se partneri tuaj larg nga dyshimi dhe xhelozia. Ju që jeni vetëm, është e  mundur të keni mundësi për një njohje të re që do t’ju bëjë të humbni vendin nën këmbët tuaja dhe të ndjeni ndjenja të paimagjinueshme, ndoshta për herë të parë në jetën tuaj. Marsi nga mesi i Shkurtit në shenjën tuaj ju jep mundësinë të manifestoni të gjitha dëshirat tuaja në një mënyrë dinamike, impulsive dhe dominante. Jeta juaj shoqërore fillon dhe nuk humbisni një moment për të flirtuar dhe për të kërkuar personin që ju intereson.

Jeta juaj erotike rinovohet dhe mund të shkoni në hapa të rëndësishëm me partnerin ose me njohje të re. Vetë qëndrimi i fortë dhe gjendja agresive disa herë nuk do të ndihmojnë, vetëm problemet do të krijojnë. Afërdita në shenjën tuaj prej 16 majit deri më 9 Qershor nuk lë hapësirë për ndërhyrje, pasi e bën nevojën për shikueshmëri personale më intensive se kurrë. Dashuria dominon dhe kjo është diçka që bëhet e qartë në jetën tuaj personale, duke shprehur nevojat dhe ndjenjat në partnerin tuaj, ose “duke luajtur” dhe duke fituar njerëz të rinj interesantë në jetën tuaj. Ajo për të cilën duhet të jeni të kujdesshëm nuk është që të bllokohet në “ego” dhe të bëheni shumë subjektiv, duke mos respektuar nevojat e njerëzve që janë pranë jush.

Kujdes ,mirë është për të treguar në mes të Janarit, me eklipsin e fundit në aksin e Luanit-Ujorit që shkakton tensione në jetën tuaj personale. Këtë vit, jeni të vendosur për të bërë revolucionin tuaj dhe sigurisht që ky humor do të ketë gjithashtu një ndikim në çështjet tuaja sentimentale. Megjithëse nuk ju pëlqejnë ndryshimet dhe preferoni sigurinë e rutinës, këtë vit do të vini re se do të filloni t’i kërkoni ato. Jupiteri i cili do të jetë në shenjën e Shigjetarit deri më 2 Dhjetor, do t’ju ndihmojë të shprehni ndjenjat tuaja më të thella, shqetësimet tuaja dhe seksualitetin tuaj intensive ndaj partnerit tuaj duke krijuar një bazë të fortë në marrëdhënien që tashmë keni. Ju, që i përkisni beqarëve të shenjës suaj, do të vini re se mund të ndiheni të tërhequr nga një person i ndryshëm nga ajo që keni në mendjen tuaj mjaft larg standardeve tuaja.

Në çdo rast, jeta juaj erotike do të zgjasë këtë vit dhe duhet të jeni të kujdesshëm pasi mund t’ju çojë në teprime nëse keni gjetur partnerin tuaj ose jo. Më 3 Dhjetor Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj të Bricjapit që  do të shënojë fillimin e një periudhe kur ekstrovertat tuaja dhe komunikimi juaj do të sjellin një botë të re rreth jush! Mundësitë për njohjet e reja do të kenë mjaft, por përpiqen të bëjnë zgjedhjen e duhur për të nisur një marrëdhënie kuptimplote sesa një aventurë kalimtare. Urani që do të jetë në shenjën tuaj prej 6 Marsit do të krijojë nevojën për ndryshim. Këto ndryshime mund të bien si krejtësisht papritmas në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, duke përfshirë ato sentimentale.Një nevojë intensive për ndryshim do t’ju bëjë të ndiheni ju që keni lindur gjatë dhjetë ditëshit të parë të shenjës tuaj, pasi Urani do të ndikojë drejtpërdrejt tek ju.

E vërteta është se nuk mund t’i duroni shenjat në tabelat për këtë dhe jeni i vendosur të bëni një lloj revolucioni. Përsëri, ju duhet të mbani ekuilibrin ndërkohë mund të shkoni në anën tjetër dhe të bëheni rebelë pa shkak, me rezultuat në marrëdhënie të pafavorshme dhe marrëdhënie të panevojshme! Eklipsiqë bëhet më 21 Janar në aksin e shenjës (Ujorit-Luanit) ndikon drejtpërdrejt tek ju dhe mund t’ju shqetësojë në ndonjë gjë të re që keni filluar. Në rast se keni filluar një marrëdhënie të re duhet të jeni shumë të kujdesshëm, pasi grindja juaj do të jetë çështje intensive duke krijuar çështje që do të shkaktojnë reagimin e partnerit tuaj. Në rast se keni një marrëdhënie afatgjatë, përpiquni të mbani balancat që të mos krijohen më çështje. Ajo që duhet të mbani mend është se gjithçka do të varet nga dëshira juaj për të ruajtur ose ndërprerë një marrëdhënie.

Parashikimet vjetore çdo 10 ditësh, Demi 2019
DHJETË DITËSHI I PARË
Viti 2019 është një vit i veçantë për ju, pasi hyrja e Uranit në shenjën tuaj më 6 Mars shënon fillimin e një periudhe të gjatë në të cilën do të ndjeni nevojën për ndryshime novatore. E vërteta është se nuk jeni një shenjë që kërkon ndryshime, e doni rutinën tuaj dhe kjo është arsyeja pse ndjenja e parë do të jetë një ndjesi që do të punojë lirshëm për ju. Marrëdhëniet tuaja ndërpersonale nuk i plotësojnë dëshirat dhe nevojat tuaja, janë të vështira për të vazhduar ndërkohë edhe ju do të vini re se ato do t’ju bëjnë presion të veçantë dhe nuk do të jetë e lehtë për t’u toleruar. Lumturia është një virtyt që do të karakterizojë tërë vitin dhe ju fton të bëni revolucionin tuaj këtu, mjafton të jetë pa shkak. Eklipset që ndodhin gjatë vitit do të jenë në aksin e Gaforres-Bricjapit, i cili tregon se si do të mbështesin dhe planet tuaja, edhe pse mund të kenë disa vështirësi.

I vetmi eklips që do të zhvillohet në aksin e shenjave të qëndrueshme dhe që do të ndikoj drejtpërdrejt dhjetë ditëshin tuaj është ajo që do të zhvillohet më 21 Janar në aksin Ujor-Luan. Çështjet që ata rrisin lidhen me çështjet e familjes dhe biznesit, dhe jeni thirrur të vendosni përparësitë në mënyrë që të mund të barazoni punën dhe familjen. Para marrjes së vendimeve, përpiquni të dëgjoni dëshirat tuaja më të thella, pasi ato do të jenë shumë të rëndësishme dhe do t’ju tregojnë ku keni nevojë për të vënë peshën tuaj në atë kohë. Jupiteri i cili do të shkojë tek Bricjapi më 3 Dhjetor gjithashtu do të zbutë disponimin tuaj, pasi do të kthejë vëmendjen tuaj tek njerëzit dhe situatat ku do t’ju ndihmojnë për të hapur krahët tuaj. Vendimi për një udhëtim apo edhe një lëvizje në një vend të huaj është në skenat e Jupiterit dhe Uranit, i cili komandon ndryshimet.

DHJETË DITËSHI I DYTË
Në vitin 2019, është një vit për ju që do të sjellë ndryshime dhe mundësi të rëndësishme për të krijuar një sistem të ri vlerash që është më afër asaj që dëshironi, e cila do të jetë më afër se ato që dëshironi ju dhe jo këto që dëshirojnë të tjerët. Saturni i cili do të jetë tek Bricjapi do t’ju ndihmojë në aspiratat tuaja, por nuk duhet të harroni – edhe pse është shumë e dobishme për ju – se kjo kërkon që të keni një ndjenjë të fortë të detyrës dhe të punoni në mënyrë të vazhdueshme dhe kokëfortësi për qëllimin që dëshironi të arrini. Plutoni, i cili është tek Bricjapi dhe do të favorizojmë shumë ju që keni lindur në fund të periudhës së dhjetë ditëshit të dytë, po planifikoni të lini prapa disa besime të vendosura në fusha të rëndësishme të jetës suaj, që nuk do t’ju lejojë të shkoni në drejtimin që dëshironi.

Për të ndodhur kjo duhet të përdorni fleksibilitetin tuaj dhe të mos bindni veten duke këmbëngulur në ushqimin e njerëzve dhe situatave që në fund të fundit ju mbajnë mbrapa. Eklipsi Diellor që do të ndodh më 2 Korrik tek Gaforrja nuk mund të jetë një problem në kontaktet tuaja me njerëzit në mjedisin tuaj të ngushtë dhe të gjerë. Bisedat me disa njerëz mund t’ju vë në procesin e fillimit të mendimit të gjërave ndryshe nga çka po bëni, gjë që do të jetë e çuditshme, por gjithashtu lehtësuese. Jupiteri do të jetë deri më 2 Dhjetor dhe favorizon marrëdhëniet financiare me bankat, duke ofruar ndihmë të konsiderueshme për fondin tuaj.Më 3 Dhjetor, Jupiteri do të kalojë në shenjën e Bricjapit duke vënë vulën e tij në projekte që lidhen me çështjet e arsimit, udhëtimit jashtë vendit dhe lëvizjes në një vend tjetër nën kushte të caktuara!

DHJETË DITËSHI I TRETË
Në vitin 2019, është një vit që do të përfitojë shumë për qëllimet tuaja personale, veçanërisht për ata që keni punuar gjatë viteve të fundit. Saturni i cili është tek Bricjapi është i dobishëm për çështjet që lidhen me arsimimin tuaj dhe udhëtimin jashtë vendit dhe do t’ju ndihmojë të formoni një koncept tjetër dhe të zgjeroni horizontet tuaja shpirtërore. Plutoni i cili vazhdon udhëtimin e tij të gjatë në shenjën e Bricjapit këtë vit do të ndikojë më shumë tekqë keni lindur në ditët e para të dhjetë ditëshit të tretë të shenjës suaj, duke krijuar kushte të duhura për të thyer lidhjet e besimeve që janë konsoliduar, por përfundimisht ju mbanin pa asnjë arsye. Është e mundur që të ketë polemika me njerëzit rreth jush për perceptimet tuaja, por edhe këto mund të jenë arsyeja për të parë çështje filozofike dhe sociale nga një këndvështrim tjetër. Jupiteri, i cili do të jetë tek Shigjetari deri më 2 Dhjetor, do të ndikoj në dhjetë ditëshin tuaj më shumë në Tetor deri në Dhjetor dhe do të kalojë me sukses lëvizjen tuaj të biznesit ose financiare që lidhen me bankat, kreditë dhe sektorin publik. Eklipsi i Hënës që do të ndodh më 16 Korrik në aksin Gaforre-Bricjap do t’ju sjellë njohje të reja dhe zhvillime sentimentale që do të ndikojnë jo vetëm në jetën tuaj personale por edhe në çështjet tuaja profesionale.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads