Jetë

Horoskopi 2019 nga Jorgo Pulla/ Parashikimi LUANI

Ka ndryshime në karrierën tuaj, në lidhjet apo familjen tuaj. I gjithë parashikimi për vitin 2019 në fushat e ndryshme të jetës për shenjën e Luanit nga astrologu Jorgo Pulla.

Parashikim për dashurinë, për punën, familjen, shoqërinë, si do pozicionohen planetet karshi jush, a do keni ndihmë apo periudha të errëta prej tyre? Po financat tuaja si do jenë? Të gjitha i merrni vesh nga parashikimi i mëposhtëm.

LUANI 2019 
Urani tek Dashi (për të lindurit në fund të dhjetë ditëshit të tretë)
Deri në 6 Mars në shtëpinë tuaj të nëntë me Uranin do përjetoni trazirat më të fundit, por edhe përfundimtare në lidhje me rrugën që keni vendosur të ndiqni në aspektin e pikëpamjes suaj personale, në atë që dëshironi të realizoni. Ndryshime të rëndësishme mund të ndodhin në studimet dhe trajnimet tuaja që keni kërkuar gjithmonë, por që nuk keni pasur mundësi për shkak të stereotipave socialë.

URANI TEK DEMI (për të lindurit në dhjetë ditëshin të dytë)
Më në fund Urani  kalon në shtëpinë tuaj të dhjetë, më 6 Mars. Që në vitin e kaluar, keni një plan për  atë që do të ndiqni si dhe disa shembuj të ndryshimeve që dëshironi të sillni në karrierën tuaj dhe në imazhin publik. Slogani është “Asgjë nuk mund t’ju kufizojë më”, nuk do të toleroni askënd që t’ju ofendojë. Pothuajse është e sigurt që do të preferoni të ndryshoni rrugën në aspektin tuaj profesionale, në vend që të filloni një profesion që nuk ju mbulon psikologjikisht dhe nuk është në përputhje me personalitetin tuaj. Kjo rrugë e re nuk është e shtruar me petale trëndafilash, pasi do të ketë shumë njerëz që do ju ndalojnë dhe nuk do të jetë e vështirë për ju të reagoni, të rebeloheni. Është mirë të mbani mend se jeni ju që duhet të bëni ndryshime novatore, përndryshe situatat dhe ngjarjet do jenë ato që do përcaktojnë fatin tuaj.

SATURNI TEK BRICJAPI (për të lindurit në dhjetë ditëshin të dytë)
Ju e shihni jetën tuaj të përditshme të mbushur me detyrime, në punë merrni çështje që nuk mund t’ju kënaqin dhe i shikoni si një punë rutinë. Kjo ju shkakton rritje të ankthit, nervozizmit duke ju bllokuar të jepni maksimumin nga vetja. Gjithashtu dhe kritikat mund të japin ndikimin e tyre dhe ka mundësi të jeni larguar nga trajtimi i vetes “Përsosmëria Absolute” që keni marrë. Ajo çka ju duhet është të gjeni ekuilibrin për të shmangur errësirën dhe tendencat e pesimizmit që mund të jenë në dukje. Për më tepër duhet të jeni të vetëdijshëm për shëndetin tuaj duke filluar një dietë, stërvitje ose aktivitet që ju intereson. Kjo është një kohë ideale për të kufizuar kënaqësitë që rëndojnë trupin tuaj dhe nuk ju japin energji që ju nevojitet për të përmbushur një jetë të përditshme.

NDIKIMI I JUPITERIT
Me Jupiterin në shtëpinë e dashurisë dhe krijimit deri më 3 Dhjetor do të mund të mahnitni dhe të shkëlqeni kudo me shpirtin tuaj optimist dhe humorist. Jeta juaj e dashurisë fillon shkëlqen sepse ju drejton me pozitivitet diçka që perceptohet menjëherë nga bashkëshorti juaj duke e rritur dashurinë në marrëdhënien tuaj vertikalisht. Ndjenjat shprehen më lehtë dhe gjithmonë gjejnë zgjidhje, madje edhe në momentet më të vështira janë ato që balancojnë situatën. Për ju që jeni vetëm keni mundësinë për të bërë përshtypje dhe për të pushtuar çdo person që ju intereson. Shikimi i njerëzve po kthehet mbi ju sepse është hijeshia juaj ajo që po I tërheq. Akoma më shumë rritet mundësia në këtë periudhë pushimesh dhe mund të gjendet personi që do t’i japë një frymë të re jetës tuaj erotike. Krijueshmëria merr një dimension tjetër dhe ju jep krahë për të hedhur dhe nxitur frymëzimet tuaja artistike. Prej 3 Dhjetorit Jupiteri kalon tek Bricjapi dhe jep favorin e tij në aspektin e jetës së përditshme, punës dhe shëndetit. Në vendin e punës, nëse nuk e keni gjetur atë që ju intereson, ekzistojnë të gjitha mundësitë për  propozime mjaft interesante.  Nëse keni një punë, sigurohuni që do të ndiheni të mbrojtur në momentet e vështira dhe nuk do të prekni ndonjë zhvillim negativ. Tregoni kujdes në dietën tuaj, sepse nuk do të jetë e vështirë për të shtuar kilogram shtesë.

EKLIPSET 2019
Katër nga pesë eklipset  të vitit ndodhen në aksin Gaforre – Bricjapi (eklipsi Diellor tek Bricjapit më 6 Janar, eklips Diellor tek Gaforrja më 2 Korrik, eklipsi iHënës në aksin e Gaforres – Bricjapi me 16 Korrik, eklips Diellor tek Bricjapi më 26 Dhjetor) dhe kanë një ndikim të rëndësishëm në jetën dhe punën e përditshme, por edhe në çështjet e së kaluarës, sekretet dhe prejardhjet që mund të ekzistojnë dhe të dalin në dritë. Është mirë që të jeni shumë të kujdesshëm në intervalet e eklipseve, për shkak të ndryshimeve dhe zbulesave që do t’ju tronditin. Më 21 Janar, eklips Hënor që ndodh në aksin tuaj me Ujorin shënon ndryshime të mëdha në marrëdhëniet tuaja personale pasi tregoni se nuk hezitoni dhe ndërmerrni hapa të reja ose hapni  kapituj të rinj në jetën tuaj. Ajo që duhet të mbani mend janë dispozitat subversive të Uranit, megjithëse është tek Dashi miqësor, pjesëmarrja e tij në eklipsin jep një ton shumë të diskutueshëm, kështu që është mirë të jeni të përgatitur për gjithçka. Preken kryesisht të lindurit në fillim të shenjës.

MERKURI RETROSPEKTIV 2019
Merkuri retrospektiv në shenjën tuaj prej 4 Korrikut deri më 19 Korrik mund të ketë vështirësi në komunikim, keqkuptime dhe tensione me bashkëshortin ose bashkëpunëtorët tuaj, por kryesisht krijon nevojën për një kërkim të fortë personal për atë që dëshirat dhe nevojat tuaja janë nga të tjerët.

Viti i ri, fillon me Merkurin, Jupiterin dhe Afërditën tek Shigjetari. Nuk do të mendoj asgjë nga viti 2018. Do të jetë një parim i ri krijues. Fati do të jetë në anën tuaj dhe ju nuk do ta besoni atë! Përveç kësaj, dashuria do të godasë fuqishëm në zemrën tuaj! Ju shpesh do të keni lajme të këndshme. Nga 15/02/2019 deri 31/03/2019 me Marsin duke hyrë tek Demi në shtëpinë tuaj të 10-të, punët  profesionale më në fund hyjnë në një rregull. Pasiguria dhe ngjarjet e vështira që ju kanë lodhur do arkivohen  në të kaluarën. Marrëdhëniet tuaja me eprorët tuaj po hyjnë në një fazë tjetër. Ju do të keni shumë gjëra për të fituar! Ka shumë mundësi një promovim! Ju do të jeni veçanërisht fleksibël dhe dinamik. Nga 22/05/2019 deri 21/06/2019 me hyrjen e Diellit dhe Merkurit në Binjakët, shoqëria juaj do të jetë në horizont. Kontaktet tuaja publike mund t’ju sjellin pranë njerëzve të lidhur në rrjet dhe me ndikim.

Në këtë kohë do të jeni veçanërisht i dashur dhe fokusi i grupit. Diçka e planifikuar për një kohë të gjatë ka shumë mundësi të bëhet realitet në këtë kohë. Prej 19/08/2019 me hyrjen e Marsit tek Virgjëresha dhe më vonë në Dielli, Merkuri, Afërdita në fund të Gushtit dhe deri më 04/10/2019, do të vendosen baza të forta për financat tuaja. Do të ketë ndryshime rrënjësore që do të jenë vendimtare për vitet që vijnë. Kjo do të përcaktojë faktorin ose të ardhurat që do të rregullojnë çështjen tuaj financiare. Sepse, si një Luan, nuk ju pëlqen paqëndrueshmëria dhe veçanërisht ekonomike. Ju dëshironi të mbroni veten dhe njerëzit që doni. Nga 02/11/2019 deri 27/11/2019 me hyrjen e Afërditës tek Shigjetari, ju do të keni fitime të rëndësishme. Do të bëni  një zgjerim të biznesit tuaj duke përfituar shuma të mëdha. Prej 20/11/2019 me hyrjen e Marsit tek Akrepi, disa ngjarje në lidhje me të kaluarën tuaj mund të jenë në kujtesën tuaj. Disa kujtime të pakëndshme mund të lidhen me familjen tuaj. Sigurisht që do të jetë i përkohshëm.

EKLIPSET 2019
Eklipsi Diellor i periudhës më 06/01/2019, do të ndikojë Luanin që ka lindur nga 01/08 deri më 16/08. Kryesisht në punë dhe disa çështje shëndetësore! Të gjitha të përkohshme! Eklipsi Hënor i periudhës 21/01/2019 do të ndikojë Luanin, i cili është lindur në 24/07 deri në 31/07. Kjo në përgjithësi do të ndikojë në gjendjen shpirtërore. Eklipsi Diellor i periudhës më 02/07/2019 do të ndikojë Luanin, i cili ka lindur nga 27/07 deri në 10/08. Kjo do të ndikojë kryesisht në marrëdhëniet negative sekrete. Dhe çështjet që kanë të bëjnë me spitalet ose sëmundjet. Eklipsi Hënor i periudhës më 16/07/2019 do të ndikojë Luanin i cili ka lindur nga 01/08 deri 17/08. Kjo ndikon kryesisht çështjet e punës.

KARMA
Viti 2018 doli të jetë një nga më të vështirat. Mund të ketë qenë ndryshime të gjërave në jetën tuaj, kryesisht të pakëndshme. Në vitin 2019, me Jupiterin që hyn tek Shigjetari,  do të tregojë një fytyrë krejt tjetër. Fatkeqësia do të jetë në anën tuaj. Në përgjithësi, e këndshmja do të mbizotërojë mbi të pakëndshmen. Kujdes! Hyrja e Uranit tek Demi ndikon në mënyrë shoqërore dhe profesionale të lindur nga 24/07 deri 31/07.

PARASHIKIME TË PËRGJITHSHME (Nga Planete të  ngadaltë )
1 Janar 2019 Kalimi i Jupiterit nga shtëpia e 5-të. Në këtë kohë, do të dëshironi të merrni dhe ju gëzimin tuaj. Argëtimi, dashuria, krijimi kanë fjalën e parë. Kjo nuk do të thotë që në dashuri  do të krijoni një marrëdhënie të re, por që marrëdhëniet e krijuara  do të kenë premtimin e qëndrueshmërisë. Megjithatë, marrëdhënia juaj me fëmijët përmirësohet në këtë kohë dhe suksesi i tyre ju mbush me krenari. Nëse i përkisni hapësirës artistike, ka më shumë premtime për sukses ekonomik. Gjithsesi, krijoni një tendencë të caktuar ndaj pakujdesisë e  kënaqësisë.

1 Janar 2019- Kalimi i Saturnit nga shtëpia e 6-të. Kalimi i Saturnit nga shtëpia juaj e gjashtë do të thotë për ju punë të vështirë dhe shumë detyrime. Duhet tani të parandaloni gjithçka dhe ndërkohë shumë herë nuk do të toleroni lodhje të tjera, do të keni ndjenjën se lodhjet tuaja nuk gjejnë kufi. Kujdesuni së puna jashtë orarit do të minojë shëndetin tuaj. Mos e humbni durimin. Vendosni një rregull se çdo gjë që bëhet se  detyrimet tuaja duan durim. Në fund të kësaj periudhe, pas dy vjet e gjysmë, do të shihni se problemet tuaja nuk shkuan dëm. 1 Janar 2019- Kalimi i Uranit nga shtëpia e 9-të. Kalimi i Uranit nga shtëpia juaj e nëntë ju jep mundësinë dhe dëshirën për t’u marrë me vlerat shpirtërore dhe morale të jetës. Lejojini vetes që të pranoni ndryshimet që do të vijnë, lëshoni perceptimet tuaja paleolitike dhe fitoni një mënyrë të re të menduarit, një filozofi të re. Astrologjia mund të jetë zona me të cilën do të merreni në këtë periudhë. Kjo periudhë do të zgjas shtatë vjet duke filluar që nga tani. Kërkoni kontakte me disa mësues, shihni haptazi gabimet tuaja të kaluara dhe bëni rivendosjen e nevojshme, dhe në fund do të dilni me shumë fitime.

5 Mars 2019- Kalimi i Uranit nga shtëpia e 10-të. Kalimi i Uranit nga Shtëpia e dhjetë do të thotë ndryshime në fushën tuaj profesionale. Këto mund të jenë disa teknika të reja që do t’ju japin përvoja të reja, por shpejt do t’i braktisni ose mund të keni ndonjë ndryshim në punën tuaj. Nëse prej kohësh keni pasur një mendim të tillë, është më mirë që  pas një mendimi të mire të vazhdoni vetë ndryshimin, sesa t’ju imponohet nga të tjerët. Gjithsesi kjo do të ketë ndonjë riklasifikim. Mesazhi i Uranit ju fton për të përgatitur dhe pranuar ndryshimet, pa u habitur prej tyre. Gjithashtu shmangni çdo veprim që mund të ju çojë në një skandal.

30 Nëntor 2019- Kalimi i Jupiterit nga shtëpia e 6-të. Për rreth një vit nga sot, për aq kohë sa Jupiteri kalon në shtëpinë tuaj të gjashtë, suksesi juaj profesional përmes punës do të ketë fjalën e parë. Para së gjithash, puna është e ndryshe nga ju, pasi tani e shihni atë si mjet për sukses. Tani nuk ju lodh, por bëhuni edhe më organizativ, kushtet e punës janë duke u përmirësuar. Duket se jeni më përgjegjës dhe në fund njiheni nga bosët dhe bashkëpunëtorët, gjë që në vetvete është e drejtë. Tarifa do të jetë ose materiale ose morale. Është e mundur një promovim i rëndësishëm. Kujdes me dietën tuaj sepse përveç kilogrameve shtesë, mund t’ju shkaktojë edhe një problem shëndetësor.

PARASHIKIMET E DETAJUARA (Nga Planete të shpejtë)
1 Janar 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 4-të. Herën tjetër do të jeni të gatshëm të qëndroni në shtëpi më gjatë, të kujdeseni për atë ose të kaloni më shumë orë në një atmosferë familjare. Do të interesoheni për dekorimin e mobiljeve, por mos u fshihni në tregjet e panevojshme që lidhen me to. Marrëdhëniet tuaja me prindërit po afrohen dhe mund të shpresoni për mbështetjen e tyre. Kini kujdes me dietën tuaj. Numëroni kaloritë tuaja sepse kilogramët shtesë po ankohen.                                                                   1 Janar 2019- Kalimi i Mërkurit nga shtëpia e 5-të. Kalimi i Mërkurit nga shtëpia juaj e pestë ju mbush me optimizëm dhe humor të këndshëm. Koha për të bërë shaka, për t’u argëtuar, për të flirtuar. Megjithatë kujdes mos e teproni sepse keni tendencën të neglizhoni supozimet serioze. Megjithatë, nëse keni një venë artistike, nëse jeni pedagog ose sportist, nëse merreni me pikturë ose zbukurim, kjo periudhë do të jetë mjaft produktive. 1 Janar 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 6-të. Pas argëtimit, është koha të kujdeseni për shëndetin tuaj, dietën tuaj dhe punën tuaj që mund të keni lënë pas dore. Tani mund të bëni disa ekzaminime mjekësore, të filloni një program fitnesi, ose të merreni pak më shumë me “kaloritë”. Një dietë e tillë do t’u shërbejë dhe të tjerëve, qofshin ata bashkëpunëtorë, klientë ose mjedisi juaj i afërt.                                            1 Janar 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 9-të. Është koha më e mirë për ta shfrytëzuar atë për përparimin shpirtëror, informimin dhe angazhimin në punën intelektuale. Mbrojeni të drejtën tuaj, por jo me fanatizëm, dhe mbi të gjitha, mos e thyeni ligjin. Mos filloni tani pretendimet ligjore ose lojërat gjyqësore. Është më mirë të shihni disa njerëz që mbajnë një pozicion që marrin sa më shumë kufizime e që  marrin pjesë në disa seanca trajnimi.

7 Janar 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 5-të. Do jetë një pushim në jetën tuaj. Përveç kujdesit dhe argëtimit për zbavitje, argëtim dhe dashuri. Marrëdhëniet tuaja do të karakterizohen nga bukuria dhe mungesa e hipokrizisë. Ndoshta disa rinxehje të vjetra ose disa të reja lindin. Lejojini vetes të jetoni këto ditë. Megjithatë, gjatë kësaj kohe marrëdhëniet tuaja me fëmijët bëhen më të ngrohta, do të kaloni më shumë kohë me ta dhe mund të përshtateni me dëshirat e tyre. Së fundmi, mund të shprehni talentin tuaj artistik me krijime të reja.

20 Janar 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 7-të. Ju mund të rishikoni të gjitha bashkëpunimet tuaja, qoftë të një natyre profesionale ose sociale. Ju në mënyrë të drejtë mund të peshoni nevojat për të plotësuar boshllëqet. Ju dominoni frymën e drejtësisë dhe të ndërgjegjes në këtë periudhë, kështu që në të njëjtën frymë do të shikoni marrëdhënien tuaj. Në këtë përpjekje, do t’ju duhet edhe mendimi i një shoku ose partneri i cili do të jetë shumë i dobishëm për ju. Periudha është gjithashtu e përshtatshme për martesën tuaj ose një marrëdhënie të përhershme. 3 Shkurt 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 6-të. Afërdita në shtëpinë tuaj të gjashtë ndihmon marrëdhënien tuaj në punë. Megjithëse dominon praktika dhe mungon dashuria, e cila ka dominuar të kaluarën e menjëhershme, kjo ndihmon në përmirësimin e performancës dhe zgjidhjen e çështjeve të ndryshme që lidhen me punën. Disa njohje të reja mund të ndodhin brenda vendit tuaj të punës ose me dikë që ju bashkohet në një marrëdhënie pune. Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe mbi të gjitha me dietën tuaj.

14 Shkurt 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 10-të. Koha që fillon sot ju jep një favor të veçantë për të pasur sukses në karrierën tuaj profesionale. Duke mos llogaritur lodhjen apo rreziqet, ju duket se keni të gjitha garancitë për sukses. Por duhet të shikoni, nëse nuk jeni një profesioniste e mirë, për të shmangur kritikat me bosët ose bashkëpunëtorët, sepse nuk do ta shohin progresin tuaj të mirë. Puna në heshtje dhe në mënyrë metodike, duke shmangur dëmtimet dhe suksesin është në anën tuaj.                                          18 Shkurt 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 8-të. Në këtë periudhë në vend që të konsumoheni me jetën e përditshme, mbani kontaktin me botën tuaj të brendshme dhe bëni rishikimet e nevojshme. Është koha për fillime të reja, për disa rilindje. Financat që lidhen me trashëgiminë, , disa përfitime që mund të fitoni, gjithashtu do të kenë fjalën e parë.

1 Mars 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 7-të. Gjatë periudhës së ardhshme për rreth një muaj, partneritetet dhe marrëdhëniet, si erotike ashtu edhe profesionale, do të jenë veçanërisht të favorizuara. Në dashuri, mund të ketë një rast të ri ose ndoshta një marrëdhënie të thyer. Në biznes, do të jeni në gjendje të dalloni ndërmjet bashkëpunimit dhe urtësisë në mënyrë që të shmangni çdo këputje. Kini kujdes nga ky  nënshtrim që të mos e konsideroni atë si një dobësi. 21 Mars 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 9-të. Në ditët e ardhshme do të  merreni me studime të larta, me diplomë, politikë ose fe. Aspak e çuditshme për të bërë një udhëtim të largët, qoftë duke qëndruar për një kohë jashtë vendit, ku do t’ju jepet mundësia për të krijuar kontakte me shumë njerëz. Megjithatë, dilni pak nga rutina për një kohë dhe përfshihuni në disa aktivitete të reja shpirtërore.    26 Mars 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 8-të. Do të theksoni fushën erotike ku do të dominojë pasioni, intensiteti i dëshirave erotike, shpesh do të kapërceni kufijtë, por edhe xhelozinë dhe zotërimin ndaj partnerit tuaj. Ju gjithashtu mund të mësoni disa gjëra rreth partnerit tuaj që do të ndikojnë në disponimin tuaj. Në sektorin financiar mund t’ju jepet një hua ose një dhuratë e shtrenjtë, ose mundësia juaj financiare mund të përmirësohet nga partneri ose bashkëpunëtori juaj.

31 Mars 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 11-të. Në periudhën e ardhshme duhet të merreni me politikën, por jo vetëm në bashkëpunim me miqtë. Mbështetja e të tjerëve do të jetë e dobishme për ju, dhe për njerëzit që ndajnë interesat tuaja. Reagimet mund t’i merrni nga ata që nuk i kuptojnë vizionet dhe qëllimet tuaja dhe ku ata janë të orientuar.

20 Prill 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 10-të. Kujdesuni për imazhin që ju i paraqisni njerëzve rreth jush, bëni vetëkritikën tuaj, korrigjoni gabimet tuaja të mundshme dhe kujdesuni për karrierën tuaj. Sektori profesional do të jetë më i favorizuari në këtë periudhë. Ju mund të keni besim te detyra të rëndësishme, por këto duhet t’i përballoni seriozisht. Peshoni forcat tuaja dhe paguani vëmendjen e nevojshme nëse doni të keni sukses.                                                                                                                     15 Maj 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 10-të. Në periudhën që vijon, çështjet tuaja të biznesit favorizohen. Partneritetet tuaja bëhen më harmonike, dhe marrëdhënia juaj me njerëz superiorë në hierarki ose në rend të lartë shoqëror ju ndihmon të evoluoni. Ju mund të keni një favor të veçantë nga një person i lartë, i cili do të jetë shumë i dobishëm. Ndërkohë disa barriera janë liruar, mund të krijoni një lidhje erotike me një person të lartë në hierarki, ose më të vjetër në moshë, të cilët do të luajnë rolin e mësuesit. Nëse përsëri nuk krijohet një lidhje e tillë është shumë e mundur që njohjet të jenë të vlefshëm.

16 Maj 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 12-të. Këtë përiudhë duhet të jeni në kohë për të shmangur komplikimet dhe shpifjet kundër jush nga disa njerëz dashamirës. Do të jetë një periudhë e tensionit dhe trazirave mendore, por është më mirë të merreni me një libër psikologjik se sa të ngatërroheni në konflikte dhe situata. Mos harroni se pas disa muajsh Marsi hyn në horoskopin tuaj, kështu që klima ndryshon rrënjësisht. Pra, kini durim. 21 Maj 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 11-të. Do të merreni më shumë me miqtë tuaj dhe njerëzit e mjedisit tuaj. Ju e kuptoni rëndësinë e bashkëpunimit dhe shoqërisë dhe në këtë rrugë të gjitha përpjekjet tuaja do të bëhen, si në sferat profesionale dhe personale. Ju mund të zgjeroni rrethin tuaj të miqve dhe të bëheni të vendosur në mesin e tyre për të përhapur idetë tuaja, të cilat tani do të jenë më të pranueshme. Veçanërisht nëse jeni udhëheqës i një grupi, nëse keni të bëni me politikë, tani do të keni njohjen më të madhe në këtë fushë.

9 Qershor 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 11-të. Ditët e ardhshme janë më të përshtatshme për t’u festuar me të gjithë ose me rrethin tuaj, pasi njerëzit rreth jush do t’ju shohin me sy më miqësor. Tani do të shtrëngoni marrëdhëniet tuaja, të bëni paraqitjen tuaj më sociale ose të dilni jashtë. Marrëdhënia juaj e përhershme merr një ngjyrë më të mirë, pasi partneri juaj bëhet më i shquar dhe ndoshta një marrëdhënie e re krijohet mes mjedisit juaj miqësor.

21 Qershor 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 12-të. Do të kërkoni ndonjë përmirësim në botën tuaj mendore, nga ana tjetër disa gjëra nga nënndërgjegjja juaj kanë tendencë të dalin në sipërfaqe. Ndoshta po ktheheni për të studiuar dhe angazhuar në kërkime metafizike ose studime që  mund të ndjeni tërheqje nga disa kujtime të nënndërgjegjeshme nga konflikte emocionale ose psikologjike. Megjithatë, tani është koha për të parë atë që keni brenda jush, për të rishikuar qëndrimin tuaj dhe për të kufizuar të tashmen nga e kaluara dhe për të bërë një fillim të ri gjatë rrugës dhe evolucionit.

1 Korrik 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 7-të. Gjatë gjithë kësaj periudhe, tensioni do të dominojë në jetën tuaj, kjo do të afektohet dhe në marrëdhëniet tuaja me partnerin tuaj. Ajo që duhet të shikoni është gjendja juaj e humorit, mos ju bëj që të grindeni me bashkëpunëtorët tuaj ose partnerin tuaj. Tregoni disa kompromise sepse gjithmonë ekziston një zgjidhje. Këto konflikte mund të vijnë në sipërfaqe dhe e mira është të zgjidhen tani. Çdo gjë ndodh për të treguar shpirtin tuaj të shoqërimit.3 Korrik 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 12-të. Do të karakterizohet nga gatishmëria për të ofruar dashurinë tuaj për të dashurit tuaj ose për të gjithë në përgjithësi, nëpërmjet organizatave bamirëse. Gjithashtu jeta juaj sentimentale do të karakterizohet nga oferta e një shoqëruesi, i cili mund të mos jetë i vlefshëm. Së fundmi, nuk është e çuditshme të keni një lidhje të fshehtë dashurie, por më vonë mund të ju zhgënjejë.                          23 Korrik 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 7-të. Ju mund të rishikoni të gjitha bashkëpunimet tuaja, qoftë të një natyre profesionale ose sociale. Ju në mënyrë të drejtë mund të peshoni mundësitë që i plotësojnë nevojat tuaja. Ju posedoni frymën e drejtësisë dhe të ndërgjegjes në këtë periudhë, kështu që në të njëjtën frymë do të shikoni marrëdhënien tuaj. Në këtë përpjekje, do t’ju duhet edhe mendimi i një shoku ose partneri i cili do të jetë shumë i dobishëm për ju. Periudha është gjithashtu e përshtatshme për martesën tuaj ose një marrëdhënie të përhershme.

28 Korrik 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 7-të. Gjatë periudhës së ardhshme për rreth një muaj, partneritetet dhe marrëdhëniet, si erotike ashtu edhe profesionale, do të jenë veçanërisht të favorizuara. Në dashuri, mund të ketë një rast të ri, ose ndoshta një marrëdhënie të thyer. Në biznes, do të jeni në gjendje të dalloni ndërmjet bashkëpunimit dhe urtësisë në mënyrë që të shmangni çdo këputje. Kini kujdes nga ky nënshtrim që të mos e konsideroni atë si një dobësi.

18 Gusht 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 6-të. Nga fillimi i sotëm, sektori i punës do të jetë veçanërisht i theksuar. Është koha për terapi profesionale. Problemi është se do të ishte më mirë nëse puna që ofron nuk duhet të bëhet për dikë tjetër sepse kjo ju shqetëson. Nga fillimi i sotëm, sektori i punës do të jetë veçanërisht i theksuar. Do të ishte më mirë nëse nuk jeni të vetëpunësuar, të ndërmerrni një punë të njëpasnjëshme, kështu që mendoni të  punoni vetëm për veten tuaj. Gjithashtu, kini kujdes me punën e tepërt, të cilat mund të dobësojnë qëndrueshmërinë tuaj dhe thyejnë shëndetin tuaj.      21 Gusht 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 6-të. Afërdita në shtëpinë tuaj të gjashtë ndihmon marrëdhënien tuaj në punë. Megjithëse dominon praktika dhe mungon dashuria, e cila ka dominuar të kaluarën e menjëhershme, megjithatë kjo do ndihmojë në përmirësimin e performancës dhe zgjidhjen e çështjeve të ndryshme që lidhen me punën. Disa njohje të reja mund të ndodhin brenda vendit tuaj të punës ose me dikë që ju bashkohet në një marrëdhënie pune. Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe, mbi të gjitha dietën tuaj.                                                                                                               23 Gusht 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 6-të. Pas argëtimit është koha të kujdeseni për shëndetin tuaj, dietën tuaj dhe punën tuaj që mund të keni lënë pas dore. Tani mund të bëni disa ekzaminime mjekësore, të filloni një program fitnesi, ose të merreni pak më shumë me “kaloritë”. Ky ndryshim  do t’u shërbejë të tjerëve, qofshin ata bashkëpunëtorë, klientë ose mjedisi juaj i afërt.

14 Shtator 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 5-të. Do jetë një pushim në jetën tuaj. Përveç kujdesit do të dominojë  zbavitja, argëtimi dhe dashuri. Marrëdhëniet tuaja do të karakterizohen nga bukuria dhe mungesa e hipokrizisë. Ndoshta disa rinxehje të vjetra ose disa të reja do të lindin. Lejojini vetes të jetoni këto ditë. Megjithatë, gjatë kësaj kohe marrëdhëniet tuaja me fëmijët bëhen më të ngrohta, do të kaloni më shumë kohë me ta dhe mund të përshtateni me dëshirat e tyre. Së fundmi, mund të shprehni talentin tuaj artistik me krijime të reja. 23 Shtator 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 5-të. Pra, është koha për të harruar problemet për një kohë dhe të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Muaji tjetër merruni me diçka krijuese, argëtuese. Nëse keni interesa artistike, do të keni rritje të produktivitetit, ndërkohë fëmijët gjithashtu do të kenë kujdesin tuaj. Gjithashtu ju do të ndjeni nevojën për të flirtuar, për t’u dashuruar e për të shijuar jetën. Koha do të ishte e përshtatshme për pushimet.

4 Tetor 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 5-të. Kjo periudhë karakterizohet nga vetëbesimi dhe dëshira për të imponuar personalitetin tuaj. Po ndjeni  se jeni qendra e botës dhe po lironi çdo frikë apo pezullim. Nëse jeni të përfshirë me sporte, kjo është koha më e mirë. Nuk është koha e mirë për të filluar aktivitete të reja tregtare, sepse nxitimi dhe entuziazmi mund të mos ju lejojnë të shihni rreziqet e mundshme. Gjithashtu shmangni bixhozin. Në vend të këtij vesi mund të argëtoheni, të shprehni talentet dhe të shijoni dashurinë që është më e rëndësishme për ju. Ndoshta në këtë kohë një problem lind në marrëdhënien tuaj me fëmijët, prandaj shikoni sjelljen tuaj ndaj tyre. 8 Tetor 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 4-të. Do të jeni të gatshëm të qëndroni në shtëpi më gjatë, të kujdeseni për atë ose të kaloni më shumë orë në një atmosferë familjare. Do të interesoheni për dekorimin e mobiljeve, por mos u fshihni në tregjet e panevojshme që lidhen me to. Marrëdhëniet tuaja me prindërit po afrohen dhe mund të shpresoni për mbështetjen e tyre. Kini kujdes me dietën tuaj. Numëroni kaloritë tuaja sepse kilogramët shtesë po ankohen.                                                                                                    23 Tetor 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 4-të. Në këtë kohë do të merreni me shtëpinë dhe me familjen tuaj. Tani do të qëndroni më shumë në shtëpi, do të shfaqni disa aktivitete brenda saj, disa çështje të lëna në pritje janë në kohë për t’u zgjidhur. Ka mundësi të jeni në një nivel më të thellë me shtëpinë tuaj. Ndoshta pas kësaj kohe, do të shqyrtoni shumë gjëra që do të lidhen me shtëpinë dhe familjen pas vetë-analizës dhe vetë-përqendrimit.

1 Nëntor 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 5-të. Herën tjetër do jetë një pushim në jetën tuaj. Përveç kujdesit dhe argëtimit për zbavitje, argëtim dhe dashuri. Marrëdhëniet tuaja do të karakterizohen nga bukuria dhe mungesa e hipokrizisë. Ndoshta disa rinxehje të vjetra ose disa të reja lindin. Lejoni vetes të jetoni këto ditë. Megjithatë, gjatë kësaj kohe marrëdhëniet tuaja me fëmijët bëhen më të ngrohta, do të kaloni më shumë kohë me ta dhe mund të përshtateni me dëshirat e tyre. Së fundi, mund të shprehni talentin tuaj artistik me krijime të reja. 19 Nëntor 2019- Kalimi i Marsit nga shtëpia e 4-të. Kjo mundi të cilësohet si një periudhë e vështirë, pasi kalimi i Marsit nga shtëpia juaj e katërt do të thotë disa ngatërresa të situatave të kaluara, të cilat natyrisht nuk mund të zgjidhen tani. Vetëm puna e vështirë në shtëpi ose në zyrë do t’ju japë një rrugëdalje, por mos u mundoni të zgjidhni çështjet familjare ose pronësore. Kjo periudhë nuk është e favorshme. Mundohuni të provoni sjelljen tuaj për këtë kohë, për të shmangur grindjet  sepse të tjerët nuk janë të gatshëm të pranojnë sjelljen tuaj .                                      22 Nëntor 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 5-të. Pra, është koha për të harruar problemet për një kohë dhe të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Muaji tjetër merruni me diçka krijuese, argëtuese, nëse keni interesa artistike, do të keni rritje të produktivitetit, ndërkohë fëmijët gjithashtu do të kenë kujdesin tuaj. Ju gjithashtu do të ndjeni nevojën për të flirtuar, për t’u dashuruar, për të shijuar jetën. Koha do të ishte e përshtatshme për pushimet.                                                                                                            26 Nëntor 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 6-të. Afërdita në shtëpinë tuaj të gjashtë ndihmon marrëdhënien tuaj në punë. Edhe pse dominon praktika dhe mungon dashuria, e cila ka dominuar të kaluarën e menjëhershme, kjo do ju ndihmojë në përmirësimin e performancës dhe zgjidhjen e çështjeve të ndryshme që lidhen me punën. Disa njohje të reja mund të ndodhin brenda vendit tuaj të punës ose me dikë që ju bashkohet në një marrëdhënie pune. Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe mbi të gjitha për dietën tuaj.

20 Dhjetor 2019- Kalimi i Afërditës nga shtëpia e 7-të. Gjatë periudhës së ardhshme për rreth një muaj, partneritetet dhe marrëdhëniet, si erotike ashtu edhe profesionale do të jenë veçanërisht të favorizuara. Në dashuri, mund të ketë një rast të ri ose ndoshta një marrëdhënie të thyer. Në biznes, do të jeni në gjendje të dalloni ndërmjet bashkëpunimit dhe urtësisë në mënyrë që të shmangni çdo këputje. Kini kujdes nga ky nënshtrim që të mos e konsideroni atë si një dobësi. 22 Dhjetor 2019- Kalimi i Diellit nga shtëpia e 6-të. Dhe tani është koha që  pas argëtimit, të kujdeseni për shëndetin tuaj, dietën tuaj dhe punën tuaj për të mos e lënë pas dore. Tani mund të bëni disa ekzaminime mjekësore, të filloni një program fitnesi, ose të merreni pak më shumë me “kaloritë”.  Ky ndryshim do të jetë edhe në shërbim të të tjerëve, qofshin ata bashkëpunëtorë, klientë ose mjedisi juaj i afërt.

Parashikimet në dashuri
Me Jupiterin tek Shigjetari deri më 3 Dhjetor, gjithçka kthehet rreth dashurisë dhe keni mundësinë që  pas një kohe të largoheni e  të ndjeni optimizëm për jetën tuaj, të gëzoni dhe të shijoni çdo moment, të luani dhe të luftoni, të flirtoni! Po erdhi kjo kohë që mund të gëzoni dashurinë, rrahje zemre dhe keni të gjitha garancitë për t’i bërë përshtypje personit që mund të ju interesoj. Ju keni një mundësi për tu ngritur emocionalisht sepse  mund të bëni një rifillim të vetëm duke regjistruar momente të mrekullueshme të pasionit. Ju që jeni vetëm, mund të magjepseni kudo që të jeni, ju bëheni pole tërheqëse për njerëzit rreth jush dhe pushtimet do të jenë shumë  konfirmuese për ju. Ndërmjet tyre ka mundësi të jetë personi i duhur për të dhënë krahë të reja në jetën tuaj. Marsi në shenjën tuaj prej 2 Korrikut deri më 17 Gusht ju mbush me vendosmëri, erotizëm, pasion dhe humor për të hyrë në shfaqjen e flirtimit dhe pushtimit. Është e qartë se nuk mund të kaloni pa u vënë re … dhe nuk e dëshironi. Rruga për lojë erotike është e hapur dhe asgjë nuk ju ndalon. Vetëm kujdes për tendenca intensive egoiste dhe subjektive që mund t’ju prishin të gjithë atmosferën.

Me Afërditën në shenjën tuaj prej 28 Korrikut deri më 20 Gusht, joshja juaj shfaqet dhe është e sigurt se me Marsin në shenjën tuaj, ku  do të përqendroheni te nevojat dhe dëshirat tuaja dhe pasioni juaj do të jetë i tillë që do të barazohet me … vullkanin. Shoqëria juaj fillon dhe vjedh përshtypjet, duke pasur mundësi për të fituar një person që është i interesuar për ju. Eklipsi Hënor më 21 Janar në aksin tuaj me Ujorin ka mundësi të sjellë ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj personale që mund të ju befasojë dhe të keni disponimin shpërthyes nga ana juaj, si dhe në anën e partnerit tuaj.

Kujtoni, se ndryshimet që duhet të bëhen janë afatgjata, prandaj mos kini frikë. Është e qartë se duhet të ndërmerrni hapa dinamikë drejt së ardhmes ose duke mbyllur fondet duke larguar njerëzit nga jeta juaj ose duke hapur një kapitull të ri me bashkëshortin tuaj që mund të befasoj ambientin tuaj.2019, është një vit që premton ndryshime në disa fusha të jetës suaj, duke përfshirë edhe emocionet. Megjithatë, do të keni “fatin” tuaj me vete dhe nuk do t’ju lejojë të ankoheni, pasi Jupiteri i cili do të jetë tek Shigjetari deri më 2 Dhjetor, premton njohje të reja, flirtim, dashuri me shikim të parë, por edhe fitimin e pasardhësve, duke i dhënë ngjyrë jetës tuaj. Ju që tashmë keni një partner është vit i madh dhe ka disa mënyra për të rinxehur marrëdhënien tuaj.

Një njohje e re premtuese mund të vjedh zemrën tuaj (për ju që jeni beqar) dhe nuk do të ketë respekt të ndërsjellë, mirëkuptimit dhe ndjenja të forta që do të mbajnë pasionin mes jush. Përveç Jupiterit i cili do t’ju japë dhurata ajo është shenja që sundon , ekziston edhe Saturni i cili është dhe ai në shenja që sundon Bricjapin dhe siguron që t’ju sjell disa vende pune, përgjegjësitë e punës dhe punët e përditshme. Pra, Jupiteri dhe Saturni do të kalojnë shpatat e tyre për ju këtë vit dhe do përpiqeni të gjeni një balancë mes një pune të përditshme që do të vjedhë kohën tuaj, por edhe nevojën tuaj për momentet e lumtura dhe argëtim. Urani, i cili do të shkojë tek Demi më 6 Mars, sugjeron që një çështje dashurie mund të dalë, duke filluar me një emërim profesional ose brenda mjedisit tuaj profesional.

Në rast se ky skenar vërtetohet, duhet të lini zellin që Jupiteri do t’ju japë dhe të mbani një profil më të ulët, përndryshe lëvizjet tuaja kanë mundësi të krijojnë një çështje në imazhin tuaj dhe në zhvillimin tuaj profesional. Këtë vit ekziston një eklips në aksin tuaj (Ujori-Luani) më 21 Janar dhe ndikon drejtpërdrejt tek ju duke sinjalizuar ndryshimet në jetën tuaj dhe në marrëdhëniet ndërpersonale.

Këto ndryshime mund të jenë nga bashkëjetesa me partnerin tuaj derisa të ndodhë  ndërprerja e marrëdhënies, e cila nuk mund të shkojë më tej. Për shkak të paraqitjes së ankesave të shtypura që do të krijojnë ndjenja të forta, duhet të jeni të kujdesshëm se si t’i shprehni ato në mënyrë që të mos shqetësoni bilancin. Periudha e eklipsit nuk do t’ju ndihmojnë, përkundrazi mund t’ju lëndojë sepse vlen të jeni të kujdesshëm. Trajtoni gjithçka që del nga gjykimi objektiv dhe shmangni reagimet tuaja të tepruara.

Parashikimet vjetore çdo 10 ditësh
DHJETË DITËSHI I PARË
Në vitin 2019, është një vit në të cilin gjërat që mund të mendoni të ndryshoni në  jetën tuaj do të bëhet me “bekimet” tuaja, pasi keni nevojë për disa ndryshime. Urani, i cili kalon përfundimisht tek Demi më 6 Mars, do të nxisë që të rebeloheni kundër vendeve të shtypura, njerëzve shtypës dhe madje edhe bosëve. Urani do t’ju tregojë se si duhet ta ktheni energjinë tuaj në mënyrë që të mund të largoheni nga çdo gjë që ju shtyp për të mbajtur vetëm atë që është e nevojshme duke lënë hapësirë për gjëra të reja që do të vijnë në jetën tuaj.

Jupiteri do të jetë tek Shigjetari deri më 2 Dhjetor, duke ofruar ndihmë të rëndësishme jo vetëm në dispozicionin tuaj, por edhe në vendimet tuaja përfundimtare. Nga njëra anë mund të jeni të thirrur të përballeni me situatat e konfliktit mes dëshirës dhe nevojës, por nga ana tjetër Jupiteri do t’ju fal hijeshi, favor dhe fat të mirë duke ngritur fansat tuaj dhe duke krijuar kushte të duhura për dashuri me shikim të parë.

Eklipsi që ndikon drejtpërdrejt këtë vit është ai që do të zhvillohet më 21 Janar në aksin tuaj (Ujori-Luani). Mundohuni të mbani një ekuilibër me qëllim që të mos ndërhyni në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Edhe nëse ka arsye për ta bërë këtë, duhet të jeni të kujdesshëm, pasi reagimi juaj mund të jetë i tepruar dhe jo-proporcional me situatat me të cilat do të thirreni për t’i përballur. Mirë do ishte – me rastin e ngjarjeve që mund të shkaktojë eklipsi – të vlerësoni qëllimet tuaja dhe dëshirat.

DHJETË DITËSHI I DYTË
Viti 2019 është një vit që do t’ju ndihmojë të ndani dhe ta bëni të qartë se çfarë është ajo që dëshironi dhe çfarë është ajo nuk doni në çdo nivel, veçanërisht në nivelin e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Jupiteri i cili do të jetë tek Shigjetari dhe do të ketë kontakt të drejtpërdrejtë me dhjetë ditëshin tuaj për shkak të retrospektivave të tij pothuajse gjatë gjithë vitit do të jetë shumë e dobishme për çështjet tuaja personale dhe marrëdhëniet tuaja me partnerin tuaj. Për ju që jeni beqar nuk mund të keni mundësi të mjaftueshme për të jetuar një dashuri të zjarrtë. Saturni, i cili do të jetë tek Bricjapi do të ndikojë në këtë dhjetë ditëshin e dytë duke qenë kundërpeshe e Jupiterit, pasi shpesh do të sigurohet se rutina juaj e përditshme do të jetë e mbushur me shumë angazhime pune, mesazhe dhe vende pune.

Megjithatë, duhet ta dini se Jupiteri nuk do t’ju lërë të pambrojtur dhe do të kujdeseni për të stimuluar energjinë dhe humorin tuaj, veçanërisht nëpërmjet çështjeve emocionale. Plutoni, i cili është gjithashtu tek Bricjapi, do t’ju bëjë të “flirtoni” me një ndryshim novator në jetën tuaj të përditshme, si ndryshimi i ambientit të punës. Kjo do të ndodhë nëse mendoni se nuk jeni më në rutinën që keni zgjedhur dhe keni nevojë urgjente për të bërë një ndryshim.

Eklipsi i vitit do të zhvillohet kryesisht në aksin e Gaforres-Bricjapit, duke treguar se do të ketë periudha në të cilat do të përballeni me trazira të brendshme, dyshime dhe shqetësime sidomos për çështjet tuaja të punës. Kjo nga ana tjetër mund të rrisë nevojën për të ripërcaktuar atë që është me vlerë për ju dhe atë  që doni të mbani në jetën tuaj dhe në rutinën tuaj të përditshme. Mos kini frikë nga ndryshimet, janë ndonjëherë të nevojshme për evoluimin tuaj.

DHJETË DITËSHI I TRETË
Ju këtë vit i përkisni fatit të vitit pasi ndikimi i Uranit nga Demi nuk është i drejtpërdrejtë me dhjetë ditëshin tuaj, Saturni tek Bricjap krijon vende pune dhe detyrime në dhjetë ditëshin e parë, kështu që e kuptoni se e gjithë kjo është një frymë! Viti pozitiv, duhet të shtoni dhe Jupiterin, i cili do të jetë tek Shigjetari dhe do të ndikojë pozitivisht tek ju, veçanërisht në gjysmën e dytë të vitit nga stina e verës deri më 2 Dhjetor, ku do të ndryshojë shenjë dhe do të shkojë tek Bricjapi. Këtë vit mund të keni kohë të favorshme për çështjet personale dhe të biznesit, sidomos ju që i përkisni shenjës tuaj, pasi Jupiteri do t’ju japë humor dhe oreks për njohje të reja dhe dashurinë e re! Urani do të jetë tek Dashi deri më 5 Mars duke ndikuar dhjetë ditëshin tuaj dhe nuk përjashtohen kushtet e duhura për një udhëtim jashtë vendit për biznes ose për arsye personale, edhe në këtë udhëtim mund të hasni edhe një njeri që do të bini në dashuri!

Çdo gjë që lidhet me informacion, seminare, studime dhe internet është favorizuar nga qëndrimi i Uranit tek Dashi, dhe kjo është arsyeja pse ia vlen të merreni. Plutoni, i cili është tek Bricjapi, po fillon t’ju ndikojë ju që keni lindur ditët e para të dhjetë ditëshit duke krijuar shumë terren për mendimet që kërkojnë ndryshim. Nuk përjashtohet të dëshironi të ndërprisni një zakon të keq që keni në jetën tuaj të përditshme dhe këtë vit ju e dini se si do të keni forcën dhe dëshirën. Eklipsi i vitit ndodh në aksin e Gaforres-Bricjapit, duke krijuar shqetësime dhe mungesë të vetëbesimit.

Ajo që do të ndodhë më 16 Korrik tek Gaforrja do të ndikojë drejtpërdrejtë në dhjetë ditëshin tuaj. Ka mundësi të përballeni me procese të brendshme që do t’ju nxisin. Mbani ato pozitive dhe pyesni veten se çfarë është ajo që ju krijon ankth dhe nëse ia vlen të vazhdoni të ekzistoni në jetën tuaj.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads