Kosovë, Lajme

Haradinaj nderon dëshmorët

Për nder të shënimit të 10-vjetorit të Pavarësisë, kryeministri Ramush Haradinaj sot bënë homazhe në Prekaz, tek shtatorja e Zahir Pajazitit, te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe varret e dëshmorëve në Velani.

Kjo është agjenda e kryeministrit Haradinaj:

09:00 – Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz

10:00 – Shtatorja e Zahir Pajazitit, në Prishtinë

10:20 –Varrezat e dëshmorëve në Velani, Prishtinë

10:30 –Varri i ish Presidentit Ibrahim Rugova, në Velani.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads