Home Ballina GUANAPRO-C, ILAÇI ÇUDIBËRËS QË SHERON SHUMË SEMUNDJE

GUANAPRO-C, ILAÇI ÇUDIBËRËS QË SHERON SHUMË SEMUNDJE

3898
0
SHARE

GUANAPRO-C Suplement Dietik

GUYABANO (Graviola Frut) është pemë e vogël me gjelbërim të përjetshem, lartësi 5-6 metra,me gjethe të gjelbra,të mëdha, me shkelqim. Fruti I saj është 15-20 cm I gjatë, ngjyrë të verdhë jeshile, ka mish të bardhë Brenda. GUYABANO rritet në zonën tropikale të Amerikes Jugore dhe veriore duke përfshirë Amazonen. GUANAPRO-C është lëng natyral 100% nga ekstrati I frutit të GYABANO,i pasuruar me multivitamina dhe mineral. Bima e GUYABANO-s tradicionalisht është përdorur përdorur për trajtimin e infeksioneve bakteriale dhe parazitare,infeksioneve të fytit, semundjeve të lëkures dhe kancerit.

PËRFITIMET E GUANAPRO-C

 • Forcon sistemin imunitar
 • Deficiencen e vitaminave dhe mineraleve
 • Largon stresin dhe ngarkesën
 • Stimulon metabolizmin dhe sistemin hormonal
 • Trajtimin e infeksioneve të traktit urinar (ITU)duke rritur aciditetin e urinës
 • Përmirson punën e veshkave,melqisë,uretritin dhe hematurinë (gjaku në urine)
 • Trajtimin e kancerit të gjirit,kolonit,prostates,mushkërive dhe kancerit pankreatik
 • Lehtëson konstipacionin (fibra)
 • Ndihmon në energjinë trupore (Thiamin)
 • Parandalon osteoporozen
 • Rregullon nivelin e kolosterolit (Niacina)
 • Rregullon anemin (Hekur)
 • Trajtimin e migrenes (Riboflavin)
 • Sherimin e hemorroideve
 • Mbron dëmtimin e nervave
 • Mbron shëndetin e Zemres

PËRBERJA E GUANAPRO-C Ekstrakt I frutit GUYABANO

 • Vitamin C
 • Vitamin E
 • Vitaminat B-Kompleks
 • Zink
 • L-Carnitine
 • Inositol
 • Natrium
 • Kalium
 • Guma kasantan
 • Maltodeekstrin
 • Pluhur dekstroze

Distributor për Ballkan: Alea Pharm 045-912-112, na gjeni edhe në Facebook ALEA PHARM

Distributor për Kosovë: Exclusive Shpk 045-210-225 , 044-325-488

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of