Lajme

GJURIQ VAZHDON ME DEMAGOGJINË E TIJ TASHMË TË NJOHUR

Drejtori i zyrës që qeverisë serbe për Kosovë Marko Gjuriq ka deklaruar sot se Serbia “edhe sivjet do të vazhdojë të flasë me gjuhën e paqes dhe tolerancës”.

Gjuriqi për portalin Pinik.rs ka thënë se vitin e kaluar “ka pritur që sinqeriteti i Beogradit për gjetjen e zgjidhjes së kompromisit të marrëdhënieve me Kosovën, do të jetë udhërrëfyes për gjithë ata të cilët sinqerisht e duan stabilitetin dhe prosperitetin ekonomik në Ballkanin Perëndimor”, mirëpo “ai është i befasuar” me faktin se kjo nuk ka ndodhur.

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads