Home Astrologji Gjërat që ofendojnë secilën shenjë të Horoskopit

Gjërat që ofendojnë secilën shenjë të Horoskopit

125
0
SHARE

Ka shumë gjëra që mund të na ofendojnë. Dhe ju e dini se në bazë të çdo shenje të zodiakut ka gjëra që na bëjnë më shumë ose më pak të prekshëm.

Ne të gjithë kemi thënë ose bërë diçka, të paktën një herë në jetë, që ka zemëruar një person që ne e njohim, ndoshta një të dashur ose me të cilin kemi trajtuar çdo ditë të jetës sonë.

Njohja e asaj që fyen njerëzit me të cilët hyjmë në kontakt do të na ndihmojë të shmangim konfliktet dhe të kemi marrëdhënie më të përzemërta.

Marrëdhëniet që kemi me të tjerët janë shumë të rëndësishme. Një mënyrë e thjeshtë për t’u njohur me ta është të kërkosh shenjën e tyre zodiakut. Pra, të njohësh pak më shumë për personalitetin e tyre dhe mënyrën se si e shohin jetën. Për të mos i ofenduar më kurrë.

Dashi

Fillimi i një debati me një person nga kjo shenjë është shumë më i thjeshtë se sa duket. Ata janë njerëz të vendosur dhe konkurrues. Kujdes, debatet shpesh kthehen në agresion fizik.

Demi

Njerëzit e lindur nën shenjën e Demit janë jashtëzakonisht kokëfortë. Nëse ju doni t’i bëni ata të zemërohen, ata nuk mund të bëjnë gjërat për mirë. Ata janë mjaft konkurrues dhe nuk tolerojnë kur u thua se nuk janë të zotë.

Binjakët

Ata gjithmonë shqetësohen për atë që shoqëria thotë për ta. Ata janë mjaft të paqëndrueshëm kur komentohet mbi to. Është e vështirë të debatosh me një Binjak.

Gaforrja

Ata që kanë lindur nën shenjën e Gaforres janë agresivë pasiëv. Ata duan të bëhen martirë. Për t’i bërë ata të zemërohen, ju duhet t’u tregoni se sa egoiste janë.

Luani

Për t’i bërë ata që kanë lindur nën shenjën e Luanit të zemëruar thjesht injorojini. Ata kurrë nuk e pranojnë refuzimin. Silluni sikur të mos ishin aty për t’i bërë të zemërohen.

Virgjëresha

Për t’i bërë ata të zemërohen, vendosni në rregull gjërat e tyre, ata do të çmenden duke parë që kanë lëvizur sendet e tyre personale. Nuk ka asgjë që i zemëron më shumë.

Peshorja

Ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores nuk duan të zemërohen. Ata duan të lënë mënjanë çdo situatë të negativitetit apo ankthit. Tregojini atyre se janë të pamatur ose pa ndjenja dhe do ta shihni atë reagim.

Akrepi

Të lindurit nën shenjën e Akrepit janë shumë impulsivë. Nuk është e qartë nëse janë të zemëruar derisa të jetë tepër vonë. Ajo që i ofendon është kur shfaqen ndjenjat.

Shigjetari

Bërja e një Shigjetari të zemëruar nuk është e lehtë, sepse ato janë shenja të relaksuara. Por ata nuk mund të durojnë dot njerëz që janë gënjeshtarë.

Bricjapi

Bricjapi pëlqen të tregojë racionalitetin dhe aftësinë për të planifikuar gjërat. Nëse u tregon se qëllimet nuk janë të arritshme, atëherë ata do të zemërohen dhe shumë madje.

Ujori

Ujori nuk mund të durojë që njerëzit e tjerë t’i pyesin për ndjenjat e tyre.

Peshqit

Ajo që ofendon Peshqit është kur ngrihet zëri. Nuk ka asgjë që i zemëron më shumë

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of