Ballina, Kosovë, Lajme

Gjenerali Wesley Clark nesër në Kosovë

Ish-komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Wesley Clark do të qëndrojë nesër për vizitë në Kosovë.

Clark do të jetë mysafir special në darkën fondmbledhëse gala të quajtur “Përkrah Rrëfimin e Ardhshëm të Suksesit”, organizuar nga RTI në Kosovë (A.U.K). Mbrëmja e darkës fondmbledhëse mbahet të martën.

Aksioni i përkrahur nga planifikimi i ndërhyrjes së forcave tokësore dhe një procesi diplomatik, në detyrën e tij të fundit si Komandant Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Wesley Clark shpëtoi 1.5 milionë shqiptarë të Kosovës nga spastrimi etnik. /Telegrafi/

Subscribe
Notify of
0 Komente
Inline Feedbacks
View all comments

ads

Ads