Home Ballina Fshati Nishiawakura në Japoni me kriptovalutën e vet

Fshati Nishiawakura në Japoni me kriptovalutën e vet

116
0
SHARE

Një fshat i vogël japonez po shfrytëzon kriptovalutat për të mbështetur ekonominë e tij.

Nishiawakura, një fshat me afro 1,500 banorë pranë Okayama, zbuloi planin javën e kaluar për të lësuar një ICO [Oferta Fillestare e Kriptovalutave] për të gjetur financim dhe ky fshat mbështetet në pylltari për të ekonominë e tij ku 95 për qind e e hapësirës zihet nga pyjet, përcjell Telegrafi.

Nishiawakura Coin do të quhet monedhat e shitur përmes ICO-së.

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of